Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zdjęcia z frontu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zdjęcia z frontu

Kielce / 20 marca 2018 / Tekst

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach otworzy wystawę pt. „Sztuka fotoreportażu – zdjęcia Newshy Tavakolian”. Zobaczymy na niej relacje z wydarzeń ostatnich dwóch dekad na Bliskim Wschodzie, które wykonała fotoreporterka wojenna pochodząca z Teheranu. Tavakolian karierę rozpoczęła w 1999 roku jako osiemnastoletnia dziewczyna. Następnie, wykonywała fotografie w Iraku, Libanie, Syrii czy Pakistanie. - Wystawa jest propozycją dla entuzjastów dobrej fotografii – mówi Michał Sierlecki, koordynator ekspozycji.

Na kieleckiej wystawie zobaczymy m.in. zdjęcia z ocenzurowanego na wschodzie cyklu, przedstawiającego kobiety walczące przeciwko Państwu Islamskiemu. Nie zabraknie też widoków z codziennego życia Irańczyków. - Artystka skupia się na dramacie jednostki ale nie epatuje takimi negatywnymi emocjami, które czasem dostarczają nam serwisy informacyjne relacjonujące wydarzenia z tamtych zakątków – mówi Michał Sierlecki z Muzeum Dialogu Kultur.

Agnieszka Caban, kierownik Muzeum mówi, że wystawa ma zwracać uwagę na kulturę bliskowschodnią i twórczość kobiet z tamtych rejonów. - Newsha często sięga po tematy związane z kobietami, np. pokazuje żołnierki, które walczą na froncie – mówi Agnieszka Caban.

Przy okazji wystawy fotograficznej, MDK będzie wskazywało na relacje naszej kultury i krajów bliskowschodnich. Instytucja odwoła się do przyjęcia przez Iran polskich uchodźców.

Wernisaż wystawy odbędzie się w ten wtorek 20 marca o godz. 18.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna