Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Zbierzmy macewy i zanieśmy tam, gdzie jest ich miejsce"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Zbierzmy macewy i zanieśmy tam, gdzie jest ich miejsce"

11 kwietnia 2019 / Tekst

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i  10. rocznica śmierci Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania w Getcie Warszawskim. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego podjęło szereg inicjatyw dla upamiętnienia wybitnego lekarza, a zarazem działacza społecznego i politycznego.

– Nasze stowarzyszenie dedykuje ten rok doktorowi Edelmanowi. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw związanych z jego osobą  oraz  wydarzeń, którym doktor będzie patronował – powiedział Bogdan Białek, prezes stowarzyszenia im. Jana Karskiego. – Chcemy zebrać wszystkie macewy, które są na terenie Kielc i przenieść je z powrotem  na cmentarz, bo tam jest ich miejsce. To jest mój apel i prośba, jeśli ktokolwiek wie, że gdzieś na ternie miasta znajdują się macewy prosimy o informację do naszego stowarzyszenia. To jest nasza misja na 10. rocznicę śmierci Marka Edelmana – uzupełnia prezes.

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaplanowało również kilka innych wydarzeń związanych z tą rocznicą. 24 kwietnia o godzinie 18 przy ulicy Planty 7 odbędzie się projekcja filmu "Kronika powstania warszawskiego według Marka Edelmana. 28 kwietnia również o godzinie 18 zostaną zaprezentowane prace nadesłane na Konkurs im. Marka Edelmana. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert jazzowy w wykonaniu Roman Ott Trio. W dniach 8-9 czerwca odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli "Jak reagować na antysemityzm (mowę nienawiści)".   

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna