Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zbierają pieniądze na świetlicę

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zbierają pieniądze na świetlicę

Kielce / 06 września 2018 / Tekst

Premiera spektaklu „Jasna myśl” w reżyserii Ewy Sorbian odbyła się w czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Podczas przedstawienia zorganizowanego przez świetlicę „Alternatywa” oraz Fundację „Fabryka Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych" zbierane były pieniądze na bieżące potrzeby świetlicy.

W spektaklu wzięli udział podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej "Alternatywa", która znajduje się przy ulicy Nowy Świat w Kielcach oraz członkowie Podwórkowej Grupy "Arena Aburdu". Przedstawienie zostało przygotowane w formie musicalu, który opowiada o młodym chłopaku, który podczas nielegalnych wyścigów miał wypadek na motocyklu i jeździ na wózku inwalidzkim.

- Chcieliśmy pokazać, że dzieci mogą fajnie spędzać czas w świetlicy i że może powstać z tego coś fantastycznego. Środki, które zdobędziemy podczas przedstawienia zostaną przeznaczone na nowe ławki, krzesełka, jak również sprzęt komputerowy dla dzieci ze świetlicy "Alternatywa". Również jeżeli ktoś dysponuje ławkami lub wymienia komputery i może nam podarować swoje stare, to będziemy za to bardzo wdzięczni - mówi Dagmara Adamczyk, prezes Fundacji „Fabryka Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych" i kierownik świetlicy "Alternatywa".

ZOSTAW KOMENTARZ