Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zatańczą tango w KCK

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Zatańczą tango w KCK

Kielce / 10 maja 2019 / Tekst

Milonga Sin Rumbo to nowa propozycja taneczna Kieleckiego Centrum Kultury. Zajęcia będą odbywać się co niedzielę w foyer Małej Sceny KCK. Pierwsze już 12 maja.

Gospodarzem Milongi Sin Rumbo jest Maestro Paweł Cheda, tancerz, choreograf, nauczyciel tanga argentyńskiego, który uczył się u najlepszych tego świata, czyli Jorge Torresa, Natachy Poberaj oraz Mistrza Mistrzów Gustavo Naveiry. W 2010 roku został mistrzem USA w tangu scenicznym. Jest absolwentem prestiżowej szkoły The Juiliard School Dance Division w Nowym Jorku i pedagogiem w szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Milonga Sin Rumbo będzie odbywała się w każdą niedzielę i jest to propozycja skierowana do wszystkich, zarówno początkujących, jak i tańczących tango od lat.

Spotkania taneczne będą się rozpoczynać o godzinie 19.30 półgodzinną praktyką, podczas której adepci zapoznają się z podstawowymi krokami tanga argentyńskiego i poćwiczą poznane wcześniej elementy. O godzinie 20 zatańczą walc powitalny, który będzie stałym elementem milongi. Zakończenie planowane jest na godzinę 22.30.

W przyszłości mają być też organizowane koncerty artystów z Argentyny i z Polski oraz warsztaty tangowe, promujące kulturę argentyńską. Wstęp na niedzielne wieczory taneczne jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ