Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zameldowali się w Bazie Zbożowej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zameldowali się w Bazie Zbożowej

Kielce / 02 czerwca 2017 / Tekst
Zameldowali się w Bazie Zbożowej fot. Dariusz Skrzyniarz

Prasowanie, układanie, malowanie i czesanie… W Bazie Zbożowej trwają przygotowania do półfinałowego pokazu w ramach 19. międzynarodowego konkursu dla projektantów mody OFF Fashion. Dziś o godzinie 18 rozpocznie się walka o przepustkę do ostatniej rundy. W hali Bazy Zbożowej w Kielcach prezentowanych będzie 113 projektów awangardowego ubioru.

Tuż po otwarciu Biura Konkursowego i rozpoczęciu pierwszych przygotowań pytaliśmy młodych artystów o nastroje. - Czuję się dużo lepiej niż w zeszłym roku, kiedy byłam debiutantką w konkursie. Jestem trochę bardziej swobodna. Tak naprawdę trudno ocenić mi moje szanse. Myślę, że każdy tutaj w pewnym stopniu liczy na finał. Przede wszystkim to świetna zabawa. Jakkolwiek impreza się potoczy i tak wszyscy będą zadowoleni – mówi Iwona Raczyńska z Kielc.

- Jesteśmy trochę zestresowane. W zeszłym roku też tak było. Mamy jakąś nadzieję na sukces. W poprzedniej edycji nam się udało i dostałyśmy się do finału. Zobaczymy jak będzie tym razem, ponieważ konkurencja jest duża – mówi Małgorzata Popis, studentka Instytutu Sztuk Pięknych UJK, która w konkursie próbuje swoich sił wraz z koleżanką Agatą Słońską. - W tym roku mamy kolekcję bardziej miejską, sportową inspirowaną Japonią. Nazwaliśmy ją „Bushido” od kodeksu samurajów – dodaje Małgorzata.

- Wiemy, że jest bardzo duża konkurencja, bo do półfinału dostało się 113 projektów. Na razie czuję się dobrze. Wiadomo, że adrenalina trochę skacze, ale jest w porządku, zobaczymy jak będzie. Dziś prezentuję kolekcję „Multiplikacja”, która jest inspirowana grafiką komputerową i filmami anime – opowiada Ewa Gołaszewska, młoda projektantka z Warszawy.

Do finału konkursu przedostanie się tylko 20 projektów. Uroczysta gala, podczas której wybrane zostaną te najlepsze odbędzie się jutro o godzinie 19 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna