Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zakończenie wakacji z Akademią Arte Żory Korolyova w Kieleckim Parku Technologicznym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zakończenie wakacji z Akademią Arte Żory Korolyova w Kieleckim Parku Technologicznym

Kielce / 17 sierpnia 2018 / Tekst

Znany tancerz Żora Korolyov otworzy w Kielcach własną Akademię, w której będzie można uczyć się śpiewu, tańca, aktorstwa i akrobatyki. Działalność instytucji zostanie zainaugurowana 24 sierpnia podczas zakończenia wakacji w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Żora Korolyov jest znany z licznych programów telewizyjnych. Popularność przyniósł mu m.in. udział w „Tańcu z Gwiazdami” oraz w „Jak Oni śpiewają”. Jego największą pasją jest taniec, ale od wielu lat marzył o tym, aby swoją wiedzą i talentem podzielić się z innymi. Stąd wziął się pomysł na otwarcie w Kielcach Akademii Arte, gdzie  śpiewu, tańca, aktorstwa i akrobatyki nauczać będzie wykwalifikowana kadra. Zajęcia w wymiarze 4 godzin tygodniowo prowadzone będą dla dzieci od 6 roku życia i odbywać się będą w Kieleckim Parku Technologicznym w weekendy.

- Nasz program jest autorski i polega na artystycznych zajęciach grupowych, ale do każdego dziecka mamy indywidualne podejście. Finałem każdego roku Akademii będzie wystawiony musical na scenie oraz dyplom, który będzie podziękowaniem za zaangażowanie dzieci w spektakl – mówi Żora Korolyov.

Inauguracją zajęć w Akademii Arte będzie wydarzenie organizowane przez Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. W piątek, 24 sierpnia w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń będą się odbywały warsztaty dla dzieci, które poprowadzi sam Żora Korolyov. Tancerzowi będą towarzyszyć Olga Kalicka znana m.in. z takich produkcji jak „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, „M jak Miłość”, finalistka programu „Taniec z Gwiazdami”, aktorka teatru „Kwadrat” oraz prowadząca nowe show taneczne „The World of Dance”, aktorka Ewelina Bator, która zagrała w „Przyjaciółkach”, „Ojcu Mateuszu” czy „Diagnozie”, a także wokalista Kacper Gołda znany z  programów „The Voice of Poland” oraz „X Factor”. W programie znajdą się również wyjątkowe pokazy akrobatyczne, a na odwiedzających będzie czekać kilka niespodzianek.

Uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać również ze strefy popularnonaukowej Energetycznego Centrum Nauki, gdzie edukatorzy zaprezentują pokaz poświęcony efektownym eksperymentom chemicznym. Podczas niego dzieci będą mogły dowiedzieć się na czym polega reakcja egzotermiczna, do czego potrzebny jest katalizator, a także jak rozpalić ognisko bez zapałek. Nie zabraknie też wielkich baniek mydlanych, gigantycznych puzzli z doktorem Glutkiem oraz energetycznych kolorowanek. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.

Zajęcia w Akademii Arte Kieleckiego Parku Technologicznego mają się rozpocząć 1 września, ale już dziś można się na nie zapisać za pośrednictwem strony www.akademiaarte.pl. Będzie to możliwe również podczas imprezy 24 sierpnia. Szczegóły dotyczące zajęć można znaleźć na stronie internetowej www.akademiaarte.pl. Informację będą udzielane również telefonicznie pod numerami 661 682 946 i 796 452 135.

 

ZOSTAW KOMENTARZ