Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zaduszki w Filharmonii

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Zaduszki w Filharmonii

29 października 2018 / Tekst

30 października w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędą się zaduszki muzyczne poświęcone ludziom kultury - muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię tej instytucji.

-Koncert został zorganizowany w I rocznicę śmierci Zofii Zamojskiej-Pabich ale będziemy wspominać również innych pracowników filharmonii. Mimo, że będzie to koncert zaduszkowy nie będzie on smutny, na scenie pojawią się również tańce - podkreślił dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Jacek Rogala.

Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli artyści – profesjonaliści, ale i pełne entuzjazmu zespoły amatorskie, pragnący w ten sposób oddać hołd tym, którzy byli dla nich ważni – czy to ze względu na bliskie relacje, czy też na wieloletnią współpracę. W programie usłyszymy utwory zarówno muzyki klasycznej (m.in.: Siciliana G. B. Pergolesiego, Nokturn Des-dur i Polonez As-dur F. Chopina, Koncert d-moll T. Albinoniego), jak i opracowania melodii czy piosenek z repertuaru znanych gwiazd estrady (One day in your life Michaela Jacksona).

Koncert poprowadzi Stefan Kutrzeba – pianista i pedagog, były dyrektor Szkoły Muzycznej w Kielcach, zasłużony animator życia kulturalnego w Kielcach.

W przerwie koncertu organizatorzy zapraszają na lampkę wina. Sponsorem jest Jacek Wiatrowski.

Bilety w cenie 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu rozpoczęcia koncertu.

ZOSTAW KOMENTARZ