Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zaduszki Jazzowe w Domu Środowisk Twórczych. Na scenie m.in. Wojtek Pilichowski Band

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Zaduszki Jazzowe w Domu Środowisk Twórczych. Na scenie m.in. Wojtek Pilichowski Band

Kielce / 31 października 2019 / Tekst
fot. Piotr Michalec fot. Piotr Michalec

W przyszły weekend w Pałacyku Zielińskiego odbędą się kolejne Zaduszki Jazzowe. W tegorocznej edycji wystąpi bardzo zróżnicowany skład artystów.

Silny akcent zostanie położony na to, że mamy Rok Moniuszkowski. Sobotni koncert otworzy zespół grający muzykę czerpiącą garściami z dorobku tego kompozytora.

W niedzielę na scenie zagra multikulturowy zespół. Kwintet polsko-austriacki zaprezentuje utwory inspirowane zróżnicowanymi etnicznie motywami folkowymi. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie natomiast wybitny polski basista Wojciech Pilichowski. Nagrał ponad 200 albumów płytowych z największymi polskimi artystami.

– Zaduszki Jazzowe organizujemy od 2003 roku. Za każdym razem mamy dylemat, jakich artystów powinniśmy wybrać i co chcemy tym osiągnąć. Ja preferuję składy akustyczne, ale takich zespołów nie ma wiele w naszym kraju. Grono artystów, które wystąpi w tym roku będzie bardzo zróżnicowane. Na scenie zobaczymy mieszankę narodowości i stylów muzycznych - mówił Ryszard Pomorski, dyrektor Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

W sprzedaży została już niewielka pula biletów. Można je kupić w impresariacie Domu Środowisk Twórczych.

ZOSTAW KOMENTARZ