STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Zabytki już pod opieką MNKi

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Zabytki już pod opieką MNKi

Wiślica/Kielce / 03 stycznia 2017 / Tekst
Zabytki już pod opieką MNKi fot. mnki.pl

Wiślickie skarby już oficjalnie w strukturach Muzeum Narodowego w Kielcach. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami samorządowców oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego profesora Piotra Glińskiego państwowa instytucja zyskała nowy oddział, który właśnie rozpoczął działalność pod nazwą Muzeum Archeologiczne w Wiślicy. W tej chwili zabytki nie są dostępne dla zwiedzających, ponieważ trwają prace związane ze zmianami organizacyjnymi. Zabytki czeka także konieczny remont. 

- Przede wszystkim chodzi o przebudowę istniejącego pawilonu archeologicznego z dobudową kilku obiektów przylegających do tego miejsca. Chcielibyśmy, by ten pawilon był atrakcyjną opowieścią o historii Polski, Wiślicy. Ma to być miejsce przyjazne dla odbiorców - mówi Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

W związku ze zmianami Muzeum Narodowe w Kielcach otrzymało finansowanie o 700 tysięcy złotych większe. Przypomnę, że w Wiślicy znajdują się cenne zabytki kojarzone z początkiem państwowości i chrześcijaństwa w Polsce. Znajduje się tam prawdopodobna misa chrzcielna z 880 roku, wczesnoromański kościół św. Mikołaja i Dom Długosza z 1460 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna