kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Za chwilę rozpoczyna się festiwal „Kubusia”

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

KULTURA KIELCE

Za chwilę rozpoczyna się festiwal „Kubusia”

Kielce / 09 sierpnia 2017 / Tekst
Spektakl "Kasieńka", reż. A. Wieczur-Bluszcz Spektakl "Kasieńka", reż. A. Wieczur-Bluszcz fot. P. Pędziszewski

Osiem spektakli teatrów z Warszawy czy Wrocławia zobaczymy podczas nadchodzącego 3. Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art! Do tego odbędą się także warsztaty dla dzieci i dorosłych, projekcje filmów krótkometrażowych a także spacer po miejscach związanych z kieleckim teatrem lalkowym.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu są więzi rodzinne oraz relacje z najbliższym otoczeniem. Zwłaszcza w propozycjach dla młodzieży temat ten będzie omawiany „na poważnie”, bo przez pryzmat emigracji czy rozstań rodziców.

- Gdy w spektaklach dla młodzieży podejmujemy temat bliskości i rodziny to dotykają one najczęściej poważnych problemów. Patrzymy na istotne sprawy z różnych perspektyw. Myślę, że to ważne i fundamentalne zadanie teatru - mówi Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia”.

Repertuar dla młodszych widzów będzie lżejszy. Zobaczymy spektakle o kontaktach poprzez zabawę i wspólnocie jaką jest rodzina.

Program festiwalu podzielony został na trzy kolejne weekendy. Impreza kulturalna rozpocznie się w tę sobotę 12 sierpnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna