Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach

Kielce / 29 października 2018 / Tekst

Dziewięć spektakli z różnych miast Polski będzie można obejrzeć podczas XVIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych, który odbędzie się od 2 do 4 listopada w kieleckiej Bazie Zbożowej. Wydarzenie uzupełni kilka imprez towarzyszących. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Artystyczne "Ecce Homo".

XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych otworzy monodram "Żertwa" w wykonaniu Mateusza Nowaka z Lublina. Początek o godzinie 18. O godzinie 20 przed publicznością zaprezentuje się Teatr Ecce Homo, który przedstawi sztukę "Don Juan“. Tego dnia o godzinie 17.30 w dużej hali Bazy Zbożowej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Photophone art", a o godzinie 19 w galerii "W przejściu" finisaż wystawy Roberta Kolasy “Trzy kolory Zielony”. Wydarzenie będzie połączone z promocją albumu rysunków i komiksów artysty “Rewolwer i mielony czyli wszystko z czego się można pośmiać tylko nie wiadomo dlaczego”. Trzecią imprezą towarzyszącą będzie wernisaż  wystawy fotograficznej " Don Juan", który odbędzie się o godzinie 19.45 w foyer Teatru Ecce Homo.

3 listopada o godzinie 16 przed widownią wystąpi Teatr MBJ z Gdyni ze spektaklem "Bez przesady". Następnie Wojciech Kowalski z Częstochowy przedstawi monodram pt. "Homo Sovieticus". O godzinie 19.15 w Klubie Kotłownia będzie można wysłuchać recitalu "Listy Wiery Gran" Marty Andrzejczyk z Białego Teatru z Olsztyna. Przegląd tego dnia zakończy Teatr Studio Czyczkowy z Wrocławia ze sztuką "dzień:noc: Dzień". Oprócz tego o godzinie 17.30 w Klubie Kotłownia odbędzie się premiera antologii opowiadań konkursowych pt. "13 fantastycznych”.

Ostatniego dnia publiczność obejrzy trzy spektakle. O godzinie 16 Teatr Kaprys z Łap wystawi "Drwa", następnie   Kompania Teatralna  Mamro z Warszawy "Eksperyment", a na koniec Teatr Ecce Homo " Być  świnią w maju" i będzie to pokaz przedpremierowy. O godzinie 17 odbędzie się koncert kamertonowy w wykonaniu Sylwii Nadgrodkiewicz.

Bilety na spektakle w cenie 5 złotych można nabyć w budynku Ochrony Bazy Zbożowej przy ulicy Zbożowej 4. Na imprezy towarzyszące wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ