Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wystawa „Strach”. Tłumy ludzi przybyły na wernisaż

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Wystawa „Strach”. Tłumy ludzi przybyły na wernisaż

Kielce / 26 listopada 2019 / Tekst
Wystawa „Strach”. Tłumy ludzi przybyły na wernisaż fot. Marian Wąchała

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich przeszedł we wtorek wieczorem prawdziwe oblężenie. Tłumy ludzi, które przybyły na wernisaż wystawy „Strach” nie mogły zmieścić się w muzeum.

Wielu kielczan musiało spędzić kilkadziesiąt minut przed budynkiem muzeum, by wejść do środka i obejrzeć wystawę. Znalazły się na niej dzieła wybitnych artystów, między innymi: Zdzisława Beksińskiego, Jonasza Sterna czy obraz filmowy Luisa Buñuela i Salvadora Dali "Pies andaluzyjski", który był swoistym ruchomym „eksponatem”. Ekspozycja jest bardzo interesująca ze względu na szczególną aranżację profesora Leszka Mądzika, który prowadzi przez nią widza w trochę nietypow sposób.

– Pani Joanna Kaczmarczyk (kurator wystawy) zgromadziła wspaniałe prace. Moim zadaniem było stworzyć dla Państwa taki klimat i atmosferę, żeby te prace jeszcze głębiej przeżyć i mieć komfort zanurzenia się w nie. To było dla mnie zawsze bardzo interesujące. Jaki wpływ ma przestrzeń towarzysząca różnym wydarzeniom na ich finalny odbiór. Ten temat jest mi bardzo bliski i zapewnił mi ogromny komfort pracy – mówił Leszek Mądzik, aranżujący wystawę „Strach”.

Przypomnijmy: na wystawie, poprzez dzieła sztuki, autorzy wystawy snują opowieść o strachu obecnym zarówno w indywidualnym życiu człowieka, jak i tym w wymiarze ogólnoludzkim. Układ stwarza możliwość prześledzenia ewolucji, jakim podlegało zarówno samo odczuwanie strachu, jak i artystycznych środków do jego wyrażania.

 Wystawę będziemy mogli oglądać do 29 marca 2020 roku w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

ZOSTAW KOMENTARZ