Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wkrótce rusza wielki przegląd dokumentów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Wkrótce rusza wielki przegląd dokumentów

Kielce / 14 listopada 2017 / Tekst

41 filmów zobaczymy podczas 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. Przegląd rozpocznie się w najbliższy wtorek 21 listopada i potrwa 4 dni. Konkursowa część imprezy została podzielona na 9 pokazów. Każdy z nich będzie dotyczył określonej tematyki, takiej jak historia, problemy współczesności czy niepełnosprawność.

Twórcy dokumentu filmowego, którzy w tym roku nadesłali do konkursu swoje produkcje omawiali zarówno optymistyczne jak i pesymistyczne aspekty naszej rzeczywistości. Obejrzymy między innymi historie o udanej adopcji dzieci z patologicznej rodziny, bezwzględnym wykorzystywaniu naiwności seniorów przez firmy medyczne czy dramacie wojen.

- Mamy tę ambicję, by pokazywać rzeczy najciekawsze. Walcząc o dokument nie chcemy obnażać jego słabości. To jest nasza wewnętrzna sprawa i instytucji, które patronują dokumentowi. Ważne, by proponować produkcje najlepsze. Państwu zaserwujemy dania pierwszej klasy. Myślę, że wszyscy też tak to odbiorą. My kierujemy się zasadą by przywrócić dokument w świadomości ludzi - mówi Krzysztof Miklaszewski, dyrektor artystyczny NURTu.

Komisja selekcyjna 41 konkursowych filmów wybrała spośród 180 zgłoszeń. W tym roku, wydarzenia towarzyszce NURTowi będą poświęcone zmarłemu przed rokiem Andrzejowi Wajdzie. Gala finałowa przeglądu odbędzie się 24 listopada o godzinie 19. Podczas wieczoru zamykającego imprezę twórcy najlepszych zdaniem jury filmów otrzymają statuetki brązowego, srebrnego i złotego NURTU.

Zobacz program festiwalu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna