Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wieczór turecki w bibliotece

czwartek, 24 września 2020 12:54 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z turecką kulturą, smakami oraz muzyką. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, 29 września, w językowej filii nr 9 przy ulicy Okrzei w Kielcach.

Wieczór turecki w bibliotece rozpocznie się o godzinie 16. – O swoim kraju opowiedzą  Ruya Gullu i Esem Sozen, goście prosto z Turcji. Spotkanie uatrakcyjnią występy muzyczne uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego – informuje Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Uczestnicy spotkania będą mogli spróbować tradycyjnej chałwy i aromatycznej, świeżo zaparzonej herbaty, a także tradycyjnych owoców tureckich. Nie zabraknie też quizu o Turcji, w którym będzie można wygrać voucher na kolacje w restauracji hotelu Qubus.

W wydarzeniu weźmie udział ograniczona liczba osób. Bezpłatne wejściówki można odebrać w filii językowej przy ulicy Okrzei w godzinach pracy placówki. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

– Turecki wieczór będzie pierwszym spotkaniem z cyklu. Kolejne będą odbywać się co miesiąc w filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach – zapowiada Anna Żmudzińska.

Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Kielce, Hotel Qubus, Bakaliowe Smaki, Takfoods, Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Delikatesy Wehikuł Smaku.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO