Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wiadomo, kto wygrał przetarg na wykonanie tymczasowej siedziby Teatru Żeromskiego. Inwestycja będzie kosztować prawie 11,5 miliona złotych

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Wiadomo, kto wygrał przetarg na wykonanie tymczasowej siedziby Teatru Żeromskiego. Inwestycja będzie kosztować prawie 11,5 miliona złotych

Kielce / 01 sierpnia 2019 / Tekst

Prawie 11,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa i modernizacja sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w której tymczasową siedzibę będzie miał Teatr im. Stefana Żeromskiego. Wykonaniem inwestycji zajmie się firma Anna-Bud z podkieleckiej Bilczy.

To był już drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony, bo oferty, które wpłynęły znacznie przekraczały możliwości finansowe WDK. Tym razem swoje propozycje złożyło pięć firm wyceniając wartość przedsięwzięcia na kwoty od 11,4 do prawie 14,5 miliona złotych. Najkorzystniejszą zaproponowała firma Anna-Bud z Bilczy. - Do piątku ma ona dostarczyć ostatnie dokumenty i kosztorys wykonawczy. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu - mówi Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury.

Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace, ale na ich wykonanie firma będzie miała 9 miesięcy. Roboty będą prowadzone wewnątrz i na zewnątrz budynku. - Obejmą teren od alei Legionów z budową miejsc parkingowych i drogą dojazdową, na tyle dużą, że będzie też służyła jakodroga przeciwpożarowa. Cała dzisiejsza przestrzeń strefy sportowej zostanie przebudowana na potrzeby teatralno-kinowo-widowiskowe, będzie też pomieszczenie dla pracowników i foyer. Dodatkowo od strony stadionu zostanie zbudowana długa ażurowa wiata, która posłuży m.in. do przechowywania dekoracji - informuje Jarosław Machnicki.

Inwestycję sfinansuje w kwocie do 10 milionów złotych Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Pozostałe koszty pokryje Wojewódzki Dom Kultury, który na ten cel zaciągnął na 10 lat pożyczkę od Urzędu Marszałkowskiego. Do przebudowanej części obiektu przeprowadzi się Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wtedy też ma się rozpocząć modernizacja i rozbudowa dotychczasowej siedziby Teatru przy ulicy Sienkiewicza.

ZOSTAW KOMENTARZ