Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wernisaże w BWA i w Windzie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Wernisaże w BWA i w Windzie

Kielce / 09 marca 2018 / Tekst

Nowe wystawy zaprezentują dwie kieleckie instytucje prezentujące sztukę współczesną. Na wernisaże zaprasza galeria Winda mieszcząca się w Kieleckim Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Obie imprezy kulturalne rozpoczną w ten piątek 9 marca o godzinie 18.

Grafika w Windzie

Galeria Sztuki Współczesnej Winda otworzy nową wystawę Piotra Tołoczko pt. „Notacja gestu w grafice”. Zobaczymy na niej nietuzinkowe dzieła skłaniające do przemyśleń o szeroko pojętych gestach, które towarzyszą każdej dyscyplinie sztuki. Autor sugeruje, że dawniej dzieła plastyczne jako jedyne były w stanie utrwalać ulotne gesty artysty co zmieniła technologia. Współczesna grafika z precyzją może powielać niepowtarzalność rysunku. Fakt współistnienia wielu oryginałów otwiera szersze spojrzenie na tradycję i nowoczesność.

Malarstwo i portrety w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych zaprezentuje trzy nowe wystawy. W galerii górnej obejrzymy malarstwo Antoniego Starowiejskiego ph. „Anty-portret”. Prace charakteryzuje nietypowe ujęcie przestrzeni, która nie narzuca widzowi dominującego elementu. W małej galerii zobaczymy ekspozycję „Portret własny jako obraz będący komunikatem w obszarze kulturowym” doktoranta Instytutu Sztuk Pięknych Bartka Jarmolińskiego. Natomiast w galerii dolnej znajduje się wystawa grafik, rzeźb i szkiców z lat 60. i 70. ub. wieku autorstwa Stefana Krygiera. Wszystkie wystawy będą dostępne do 30 marca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna