Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wernisaże w BWA i w Windzie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Wernisaże w BWA i w Windzie

Kielce / 09 marca 2018 / Tekst

Nowe wystawy zaprezentują dwie kieleckie instytucje prezentujące sztukę współczesną. Na wernisaże zaprasza galeria Winda mieszcząca się w Kieleckim Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Obie imprezy kulturalne rozpoczną w ten piątek 9 marca o godzinie 18.

Grafika w Windzie

Galeria Sztuki Współczesnej Winda otworzy nową wystawę Piotra Tołoczko pt. „Notacja gestu w grafice”. Zobaczymy na niej nietuzinkowe dzieła skłaniające do przemyśleń o szeroko pojętych gestach, które towarzyszą każdej dyscyplinie sztuki. Autor sugeruje, że dawniej dzieła plastyczne jako jedyne były w stanie utrwalać ulotne gesty artysty co zmieniła technologia. Współczesna grafika z precyzją może powielać niepowtarzalność rysunku. Fakt współistnienia wielu oryginałów otwiera szersze spojrzenie na tradycję i nowoczesność.

Malarstwo i portrety w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych zaprezentuje trzy nowe wystawy. W galerii górnej obejrzymy malarstwo Antoniego Starowiejskiego ph. „Anty-portret”. Prace charakteryzuje nietypowe ujęcie przestrzeni, która nie narzuca widzowi dominującego elementu. W małej galerii zobaczymy ekspozycję „Portret własny jako obraz będący komunikatem w obszarze kulturowym” doktoranta Instytutu Sztuk Pięknych Bartka Jarmolińskiego. Natomiast w galerii dolnej znajduje się wystawa grafik, rzeźb i szkiców z lat 60. i 70. ub. wieku autorstwa Stefana Krygiera. Wszystkie wystawy będą dostępne do 30 marca.

ZOSTAW KOMENTARZ