Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Weekend pod hasłem "Kultura 60+". Duże zniżki dla seniorów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Weekend pod hasłem "Kultura 60+". Duże zniżki dla seniorów

28 września 2018 / Tekst

Nadchodzący weekend będzie upływał pod hasłem „Kultura 60+”. Od piątku do niedzieli seniorzy będą mogli za darmo lub z dużymi zniżkami odwiedzić placówki kulturalne i skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert.

Przedsięwzięcie jest elementem programu „Kultura Dostępna” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku w akcji bierze udział ponad 300 placówek w całej Polsce, w tym liczne instytucje z województwa świętokrzyskiego. Kampania jest skierowana do osób powyżej 60 roku życia. Ma zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W ramach tegorocznej akcji muzeum Historii Kielc zaprasza 29 i 30 września do podróży wehikułem czasu do Kielc w „pięknych” czasach PRL-u. Wszyscy chętni seniorzy przez dwa dni będą mogli bezpłatnie zwiedzać wystawy muzeum. Z kolei preferujący bardziej aktywne formy spędzania czasu będą mogli w sobotę o godzinie 17, pobawić się na prywatce dla seniorów przy muzyce ze starych winyli odtwarzanych z jeszcze starszego gramofonu.

Natomiast Kieleckie Centrum Kultury ufundowało dla seniorów 50 bezpłatnych wejściówek na jeden z koncertów Jazz Festiwal - Memorial to Miles.

W akcję włączył się również Teatr im. Stefana Żeromskiego, który proponuje widzom promocyjne bilety na spektakle  „1946” i „Wrócę przed północą…”.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza seniorów w ostatni weekend września do obejrzenia spektakli za 5 złotych. Bilety dla osób po 60-tym roku życia sprzedawane będą za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.

W sobotę, 29 września o godzinie 16 odbędzie się przedstawienie „O Rybaku i Złotej Rybce” dla widzów od lat 3. Natomiast w niedzielę, 30 września o godzinie 11 teatr „Kubuś” będzie można zobaczyć spektakl pt. „Dwie wyspy”, który jest przeznaczony dla widzów od lat 4. Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, przedstawiająca świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form, które urzekną nie tylko najmłodszych. Weekend seniora z kulturą to znakomita okazja, aby odwiedzić teatr „Kubuś” razem z wnukami.

Kolejna instytucja, która włączyła się w akcję to Muzeum Dialogu Kultur. 30 września o godzinie 12.00 odbędzie się tam wykład Justyny Dziadek  pt. Jak dawniej leczono? Praktyki medyczne w średniowieczu i w czasach nowożytnych.; godzina 13.00 -  warsztaty Zdobycze rewolucji neolitycznej, podczas których prowadzący wyjaśni pojęcie rewolucji neolitycznej, czyli proces przechodzenia z koczowniczego trybu życia do życia osiadłego. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wykonają z gliny przedmioty, które były używane w epoce kamienia gładzonego.

Seniorzy, którzy odwiedzą w najbliższy weekend Dworek Laszczyków w Kielcach, będą mogli obejrzeć wystawy za symboliczną złotówkę.

Projekt „Kultura 60+” jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz szósty.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna