Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Weekend pod hasłem "Kultura 60+". Duże zniżki dla seniorów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Weekend pod hasłem "Kultura 60+". Duże zniżki dla seniorów

28 września 2018 / Tekst

Nadchodzący weekend będzie upływał pod hasłem „Kultura 60+”. Od piątku do niedzieli seniorzy będą mogli za darmo lub z dużymi zniżkami odwiedzić placówki kulturalne i skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert.

Przedsięwzięcie jest elementem programu „Kultura Dostępna” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku w akcji bierze udział ponad 300 placówek w całej Polsce, w tym liczne instytucje z województwa świętokrzyskiego. Kampania jest skierowana do osób powyżej 60 roku życia. Ma zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W ramach tegorocznej akcji muzeum Historii Kielc zaprasza 29 i 30 września do podróży wehikułem czasu do Kielc w „pięknych” czasach PRL-u. Wszyscy chętni seniorzy przez dwa dni będą mogli bezpłatnie zwiedzać wystawy muzeum. Z kolei preferujący bardziej aktywne formy spędzania czasu będą mogli w sobotę o godzinie 17, pobawić się na prywatce dla seniorów przy muzyce ze starych winyli odtwarzanych z jeszcze starszego gramofonu.

Natomiast Kieleckie Centrum Kultury ufundowało dla seniorów 50 bezpłatnych wejściówek na jeden z koncertów Jazz Festiwal - Memorial to Miles.

W akcję włączył się również Teatr im. Stefana Żeromskiego, który proponuje widzom promocyjne bilety na spektakle  „1946” i „Wrócę przed północą…”.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza seniorów w ostatni weekend września do obejrzenia spektakli za 5 złotych. Bilety dla osób po 60-tym roku życia sprzedawane będą za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.

W sobotę, 29 września o godzinie 16 odbędzie się przedstawienie „O Rybaku i Złotej Rybce” dla widzów od lat 3. Natomiast w niedzielę, 30 września o godzinie 11 teatr „Kubuś” będzie można zobaczyć spektakl pt. „Dwie wyspy”, który jest przeznaczony dla widzów od lat 4. Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, przedstawiająca świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form, które urzekną nie tylko najmłodszych. Weekend seniora z kulturą to znakomita okazja, aby odwiedzić teatr „Kubuś” razem z wnukami.

Kolejna instytucja, która włączyła się w akcję to Muzeum Dialogu Kultur. 30 września o godzinie 12.00 odbędzie się tam wykład Justyny Dziadek  pt. Jak dawniej leczono? Praktyki medyczne w średniowieczu i w czasach nowożytnych.; godzina 13.00 -  warsztaty Zdobycze rewolucji neolitycznej, podczas których prowadzący wyjaśni pojęcie rewolucji neolitycznej, czyli proces przechodzenia z koczowniczego trybu życia do życia osiadłego. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wykonają z gliny przedmioty, które były używane w epoce kamienia gładzonego.

Seniorzy, którzy odwiedzą w najbliższy weekend Dworek Laszczyków w Kielcach, będą mogli obejrzeć wystawy za symboliczną złotówkę.

Projekt „Kultura 60+” jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz szósty.

ZOSTAW KOMENTARZ