Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Warsztaty radiowe w muzeum

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Warsztaty radiowe w muzeum

Kielce / 10 lipca 2019 / Tekst

Ruszyły zapisy na wyjątkowe warsztaty radiowe dla młodzieży organizowane we współpracy z Fundacją Teatr Wyobraźni i Teatrem Polskiego Radia. Odbędą się one w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, przy ulicy Jana Pawła II 8.

Warsztaty potrwają od 22 do 26 lipca, poprowadzi je z Wojciech Ramus z Fundacji Teatr Wyobraźni .W ich trakcie uczestnicy poznają tajniki tworzenia słuchowisk radiowych. Następnie staną przed nie lada zadaniem, gdyż za pomocą słowa i dźwięku zrealizują etiudę. W trakcie warsztatów przewidziano:

19 lipca:

– wycieczkę do studia Teatru Polskiego Radia w Warszawie

22–26 lipca:

– szkolenie techniczne przybliżające różne rodzaje mikrofonów, montaż i obróbkę dźwięku

– ćwiczenia logopedyczne, które usprawniają mowę – omówienie problemów związanych z etapem zwanym postprodukcją, czyli końcowym montażem (dodawanie efektów specjalnych) oraz zasadami dystrybucji słuchowiska

27 lipca:

– prezentację słuchowiska

Oferta warsztatowa powstała we współpracy z Teatrem Polskiego Radia, który może pochwalić się dziewięćdziesięcioletnim dorobkiem.  Forma teatru radiowego, nazywanego też teatrem wyobraźni wskazuje na potrzebę komunikowania się nie za pomocą emotikonów i obrazów, a słów. Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 14–16 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy już uruchomiono pod telefonem 41 344 57 92 (8.00–15.30)

Warsztaty poprzedzają "Maraton z Żeromskim", który odbędzie się w dniach 27–28 lipca 2019 roku, a w jego ramach zaplanowano m.in. koncert Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego (więcej informacji na www.mnki.pl)

ZOSTAW KOMENTARZ