Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W Oblęgorku zabrzmi fortepian

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

W Oblęgorku zabrzmi fortepian

Oblęgorek / 04 lipca 2018 / Tekst

Już w najbliższą niedzielę w pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się koncert fortepianowy, podczas którego wystąpią pianiści Anna Parkita i Andrzej Ślązak. Muzycy zagrają utwory takich artystów jak Jan Sebastian Bach, Dymitr Szostakiewicz, Arvo Pärt, Ludwig van Beethoven czy Siergiej Rachmaninow.

Anna Parkita pochodzi z Kielc. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów podyplomowych w prestiżowej La Schola Cantorum w Paryżu. Pracuje również jako  nauczyciel  fortepianu i akompaniator w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jest uczestniczką wielu festiwali i kursów mistrzowskich, a także stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel.

Andrzej Ślązak urodził się w Lublinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obronił rozprawę doktorską na temat twórczości wybitnego polskiego kompozytora Pawła Szymańskiego. Jako pierwszy dokonał nagrań kompletu dzieł na fortepian solo tego kompozytora. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pianistów i kameralistów, takich jak Nicolas Hodges, Marino Formenti czy Andrzej Jasiński. Obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna