Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W Oblęgorku zabrzmi fortepian

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

W Oblęgorku zabrzmi fortepian

Oblęgorek / 04 lipca 2018 / Tekst

Już w najbliższą niedzielę w pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się koncert fortepianowy, podczas którego wystąpią pianiści Anna Parkita i Andrzej Ślązak. Muzycy zagrają utwory takich artystów jak Jan Sebastian Bach, Dymitr Szostakiewicz, Arvo Pärt, Ludwig van Beethoven czy Siergiej Rachmaninow.

Anna Parkita pochodzi z Kielc. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów podyplomowych w prestiżowej La Schola Cantorum w Paryżu. Pracuje również jako  nauczyciel  fortepianu i akompaniator w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jest uczestniczką wielu festiwali i kursów mistrzowskich, a także stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel.

Andrzej Ślązak urodził się w Lublinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obronił rozprawę doktorską na temat twórczości wybitnego polskiego kompozytora Pawła Szymańskiego. Jako pierwszy dokonał nagrań kompletu dzieł na fortepian solo tego kompozytora. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pianistów i kameralistów, takich jak Nicolas Hodges, Marino Formenti czy Andrzej Jasiński. Obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna