Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W Oblęgorku zabrzmi fortepian

środa, 04 lipca 2018 11:32 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą niedzielę w pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się koncert fortepianowy, podczas którego wystąpią pianiści Anna Parkita i Andrzej Ślązak. Muzycy zagrają utwory takich artystów jak Jan Sebastian Bach, Dymitr Szostakiewicz, Arvo Pärt, Ludwig van Beethoven czy Siergiej Rachmaninow.

Anna Parkita pochodzi z Kielc. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentką studiów podyplomowych w prestiżowej La Schola Cantorum w Paryżu. Pracuje również jako  nauczyciel  fortepianu i akompaniator w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jest uczestniczką wielu festiwali i kursów mistrzowskich, a także stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel.

Andrzej Ślązak urodził się w Lublinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie obronił rozprawę doktorską na temat twórczości wybitnego polskiego kompozytora Pawła Szymańskiego. Jako pierwszy dokonał nagrań kompletu dzieł na fortepian solo tego kompozytora. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pianistów i kameralistów, takich jak Nicolas Hodges, Marino Formenti czy Andrzej Jasiński. Obecnie jest pracownikiem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO