Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W niedzielę w "Kubusiu" warsztaty lalkarskie dla dzieci i ich rodziców

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

W niedzielę w "Kubusiu" warsztaty lalkarskie dla dzieci i ich rodziców

Kielce / 10 września 2019 / Tekst
W niedzielę w "Kubusiu" warsztaty lalkarskie dla dzieci i ich rodziców Fot. Ostygle-Fotografia

"Niezwykły splot wydarzeń" to tytuł lalkarskich warsztatów teatralnych dla dzieci i ich rodziców, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 września, w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Zajęcia zostaną zorganizowane w ramach 27. obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Warsztaty będą odbywać się od godziny 11 do 13 na Małej Scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach i są przeznaczone dla dzieci w wieku od sześciu lat, a także ich rodziców. - W trakcie zajęć reżyser i animator teatralny Przemysław Żmiejko będzie pokazywał nasze dziedzictwo, czyli lalki. Zaprezentuje uczestnikom, jak się je animuje, ile można z nich wyciągnąć, zwłaszcza ich historii, bo każda lalka jest niepowtarzalna, z innej bajki i z innej legendy, oraz to jak można je wykorzystać. Będziemy chcieli też, żeby uczestnicy wymyślili własna historię i spróbowali zrobić scenki z udziałem tych lalek - mówi Karolina Gregorczyk z Teatru "Kubuś".

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc - ograniczona. Na zajęcia można zapisać się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  bądź telefonicznie pod numerem 698-859-302.

Warsztaty są organizowane w ramach 27. obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019. Głównym motywem tegorocznej odsłony projektu jest hasło "Polski splot".

ZOSTAW KOMENTARZ