Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W niedzielę premiera słuchowiska "Kubusia"

środa, 12 sierpnia 2020 11:11 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Warzecha
Beata Kwieczko

Startuje projekt "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci (w sieci!)", który realizuje Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. W ramach przedsięwzięcia, w najbliższa niedzielę obejrzymy premierę ilustrowanego słuchowiska "z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović" w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego.

Słuchowisko będzie dostępne na teatralnym profilu na Facebooku, a także na stronie www.teatrkubus.pl. Dramat adresowany jest do nastolatków w wieku od 12 lat. Powstał podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Teraz, w ramach ministerialnego programu "Kultura w sieci", realizuje go Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", który inauguruje swój projekt "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci (w sieci!)".

– W słuchowisku nie zabraknie piłkarskich emocji zarejestrowanych na teatralnej murawie, ale też ważnych dla młodych widzów problemów, jak dążenie do osiągnięcia celu, spełnianie marzeń, osiąganie indywidualnych sukcesów, drużynowość, szacunek do partnerów i konkurentów, ustalanie i respektowanie reguł gry – informuje Karolina Gregorczyk, specjalistka ds. marketingu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Bohaterkami sztuki są trzy dziewczyny, czyli aktorki: Anna Domalewska, Ewa Lubacz i Jolanta Kęćko, którym towarzyszy też @Trenerka - Agata Sobota i @Zlatan- Andrzej Kuba Sielski. Muzykę skomponował Miłosz Sienkiewicz, za realizację dźwięku odpowiada Wojciech Niebelski, a obrazu - Bartek Warzecha.

Premiera słuchowiska odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia, o godzinie 11.

W planie są jeszcze trzy teatralne realizacje online: "Wielki Buzz Grow" (19 września), "Królowa Ś" (3 października) oraz "Perły i Szczypaki" (17 października). Za tydzień kielecki teatr lalek startuje również z tegoroczną, wyjątkową edycją Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO