Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W filharmonii rozpoczyna się doroczny festiwal

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

W filharmonii rozpoczyna się doroczny festiwal

Kielce / 05 kwietnia 2018 / Tekst

Utwory wybitnych polskich kompozytorów i nie tylko znów zaprezentuje Filharmonia Świętokrzyska. W ten piątek, w kieleckiej instytucji kultury rozpoczynają się 26. Świętokrzyskie Dni Muzyki. Podczas tego przeglądu usłyszymy utwory symfoniczne, jazzowe, brzmienia etno czy lirykę wokalną.

Jak zapewnia dyrektor Filharmonii Jacek Rogala, 26. Świętokrzyskie Dni Muzyki to propozycja dla wszystkich. - To szeroki wachlarz utworów polskich promujących rodzimą twórczość. W tym roku dołączamy nowe pomysły. Oprócz koncertów oratoryjnych, symfonicznych, kameralnych, czyli wszystkiego co zawsze było, zaproponujemy koncert rodzinny, jazzowy i etniczny. Zatem naprawdę to ogrom propozycji, wiele planet muzycznych, wiele najróżniejszych stylistyk – mówi dyrektor Jacek Rogala.

Tegoroczne Świętokrzyskie Dni Muzyki rozpoczynają się w ten piątek 6 kwietnia o godzinie 19 koncertem oratoryjnym z utworami kielczanina Pawła Łukowca. - To duży aparat: czworo solistów, rozbudowany chór, orkiestra. To forma polistylistyczna – od zadumy po wybuchy radości i entuzjazmu – mówi Jacek Rogala.

Festiwal potrwa do 20 kwietnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna