Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W Chęcinach trwa plener malarski

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

W Chęcinach trwa plener malarski

Chęciny / 10 sierpnia 2017 / Tekst
W Chęcinach trwa plener malarski fot. Iwona Wysocka / checiny.pl

50 artystów uczestniczy w 14. Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Pocztówki Chęcińskie 2017”. Mistrzowie pędzla z Polski, Anglii czy Białorusi uwieczniają właśnie najciekawsze zakątki Chęcin i okolic. Artystów można spotkać między innymi na tamtejszym rynku, na uliczkach w centrum czy w skansenie w Tokarni.

W murach Zamku Królewskiego udało się nam porozmawiać z malarką Alicją Mazur, która na stałe mieszka w Londynie. - W Chęcinach jestem pierwszy raz w życiu. Oczywiście historię miasta znam, wiem jakie osobistości się przewijały przez tutejszy zamek. A sam plener jest wspaniały. Tutaj są wspaniałe widoki – mówiła Alicja Mazur. - Podczas pleneru maluje pejzaże akwarelami i olejami. Niestety oleje nie za bardzo nadają się do pracy plenerowej. Dlatego najpierw wykonuję szkic akwarelowy, a resztę można dokończyć w pracowni – opowiadała malarka.

Plener malarski w Chęcinach zakończy się w sobotę 12 sierpnia. Imprezę zamknie wernisaż wystawy poplenerowej, który odbędzie się o godzinie 17 w hali „Pod Basztami” w Chęcinach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna