Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Udowodnili, że "Życie jest piękne"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Udowodnili, że "Życie jest piękne"

Kielce / 08 grudnia 2018 / Tekst

Dwanaście najlepszych zdjęć nadesłanych na 12. edycję konkursu „Życie jest piękne” znalazło się w kalendarzu na rok 2019 wydanym przez Kieleckie Centrum Kultury. Nazwiska laureatów i osób wyróżnionych zostały ogłoszone w piątek podczas gali konkursowej.

Na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Życie jest piękne” wpłynęły 284 zgłoszenia i w sumie 857 zdjęć. Spośród nich jury w składzie Małgorzata Bielecka, Wiktor Franko, Tadeusz Matuszak, Paweł Opaliński i Sławomir Zieliński wybrało 24 fotografie. Połowa z nich została uznana za najlepsze,  pozostałe otrzymały wyróżnienia.

Dodatkowo jedna praca zdobyła nagrodę specjalną, którą przyznał Związek Polskich Artystów Fotografików. Zdjęcie, które zostało uznane za najlepsze przedstawia kilkuletniego chłopca, który w zimowy mroźny dzień przytula psa. Jego autorką jest Agnieszka Gulczyńska z Warszawy.

W gronie laureatów znalazło się troje kielczan. Karolina Skowerska sfotografowała nurkującego żółwia, Tomasz Krzysztofik uczestnika Światowych Dni Młodzieży, a Robert Lubczyński wschód słońca nad zalewem w Borkowie. Pozostali zwycięzcy pochodzą z różnych miast Polski.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia trafiły na karty kalendarza na rok 2019. Prace można również podziwiać na frontonie budynku KCK. Zawieszone w specjalnie skonstruowanych kasetonach i podświetlone będą towarzyszyć mieszkańcom Kielc przez kolejne dwanaście miesięcy.

Laureaci konkursu otrzymali nagrodę w wysokości tysiąca złotych i limitowane kalendarze „Życie jest piękne” z nagrodzonymi zdjęciami. Takie same kalendarze dostali również uczestnicy gali. Na zakończenie spotkania przed publicznością wystąpił pochodzący z Bydgoszczy neo folkowy zespół Panieneczki.

Organizatorem konkursu jest Kieleckie Centrum Kultury.

Laureaci konkursu: Michał Medyński, Krzysztof Więckowski, Paulina Terendy, Andrzej Szebiotko, Magdalena Korzewska, Karolina Skowerska, Tomasz Krzysztofik, Franciszek Kluczyński, Aleksandra Jędruch, Robert Lubczyński, Grzegorz Moroń, Agnieszka Gulczyńska.

Wyróżnieni: Paulina Terendy, Witold Woźniak, Łukasz Kasperek, Michał Medyński, Justyna Zalewska, Magda Tobiaszewska, Sławomir Skukowski, Przemysław Konefał, Mateusz Pyzowski, Agnieszka Gulczyńska, Franciszek Kluczyński, Tomasz Okoniewski.

ZOSTAW KOMENTARZ