Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Udowodnili, że "Życie jest piękne"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Udowodnili, że "Życie jest piękne"

Kielce / 08 grudnia 2018 / Tekst

Dwanaście najlepszych zdjęć nadesłanych na 12. edycję konkursu „Życie jest piękne” znalazło się w kalendarzu na rok 2019 wydanym przez Kieleckie Centrum Kultury. Nazwiska laureatów i osób wyróżnionych zostały ogłoszone w piątek podczas gali konkursowej.

Na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Życie jest piękne” wpłynęły 284 zgłoszenia i w sumie 857 zdjęć. Spośród nich jury w składzie Małgorzata Bielecka, Wiktor Franko, Tadeusz Matuszak, Paweł Opaliński i Sławomir Zieliński wybrało 24 fotografie. Połowa z nich została uznana za najlepsze,  pozostałe otrzymały wyróżnienia.

Dodatkowo jedna praca zdobyła nagrodę specjalną, którą przyznał Związek Polskich Artystów Fotografików. Zdjęcie, które zostało uznane za najlepsze przedstawia kilkuletniego chłopca, który w zimowy mroźny dzień przytula psa. Jego autorką jest Agnieszka Gulczyńska z Warszawy.

W gronie laureatów znalazło się troje kielczan. Karolina Skowerska sfotografowała nurkującego żółwia, Tomasz Krzysztofik uczestnika Światowych Dni Młodzieży, a Robert Lubczyński wschód słońca nad zalewem w Borkowie. Pozostali zwycięzcy pochodzą z różnych miast Polski.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia trafiły na karty kalendarza na rok 2019. Prace można również podziwiać na frontonie budynku KCK. Zawieszone w specjalnie skonstruowanych kasetonach i podświetlone będą towarzyszyć mieszkańcom Kielc przez kolejne dwanaście miesięcy.

Laureaci konkursu otrzymali nagrodę w wysokości tysiąca złotych i limitowane kalendarze „Życie jest piękne” z nagrodzonymi zdjęciami. Takie same kalendarze dostali również uczestnicy gali. Na zakończenie spotkania przed publicznością wystąpił pochodzący z Bydgoszczy neo folkowy zespół Panieneczki.

Organizatorem konkursu jest Kieleckie Centrum Kultury.

Laureaci konkursu: Michał Medyński, Krzysztof Więckowski, Paulina Terendy, Andrzej Szebiotko, Magdalena Korzewska, Karolina Skowerska, Tomasz Krzysztofik, Franciszek Kluczyński, Aleksandra Jędruch, Robert Lubczyński, Grzegorz Moroń, Agnieszka Gulczyńska.

Wyróżnieni: Paulina Terendy, Witold Woźniak, Łukasz Kasperek, Michał Medyński, Justyna Zalewska, Magda Tobiaszewska, Sławomir Skukowski, Przemysław Konefał, Mateusz Pyzowski, Agnieszka Gulczyńska, Franciszek Kluczyński, Tomasz Okoniewski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna