Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Tydzień z oracją i czytelnictwem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Tydzień z oracją i czytelnictwem

Świętokrzyskie / 28 lutego 2018 / Tekst

Konkursy ortograficzne, spotkania z artystami, zabawy słowem – takie atrakcje czekają na nas w ramach 26. Tygodnia Kultury Języka. Szereg imprez rozpocznie się w przyszły poniedziałek 5 marca. Motywem przewodnim jest hasło „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie”. Odnosi się ono do nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego, która kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności pięknego posługiwania się mową i jasnego wyrażania myśli.

Tydzień Kultury Języka w naszym regionie od lat koordynuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do serii spotkań przyłącza się wiele szkół oraz instytucji kulturalnych i naukowych. Każda z nich wzbogaca program imprezami nawiązującymi do języka ojczystego. Możemy uznać, że całość otworzy 24. Wojewódzki Turniej Krasomówczy „O Laur Demostenesa”, który odbędzie się w przyszły poniedziałek o godzinie 14 w Kieleckim Centrum Kultury.

We wtorek w Instytucie Filologii Polskiej UJK przy ul. Świętokrzyskiej wykładowcy kieleckiej uczelni opowiedzą o języku w komunikowaniu i retoryce. Na środę niezwykłe ciekawostki przygotowuje Muzeum Historii Kielc. Pracownicy instytucji przypomną, w jaki sposób przekonywali do swoich racji radni miejscy w okresie 20-lecia międzywojennego.

W czwartek warto zajrzeć do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie odbędzie się otwarta próba spektaklu „Romeo i Julia”. Weekend można rozpocząć odwiedzinami w KCK, gdzie w piątkowy wieczór Scena Autorska Studio zagra spektakl pt. „Bida z nendzom przez świot pendzom” z wykorzystaniem gwary świętokrzyskich górali.

Szczegóły programu znajdziemy na stronie internetowej scdn.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna