Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Trzy nowe wystawy w BWA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Trzy nowe wystawy w BWA

Kielce / 25 sierpnia 2017 / Tekst

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż trzech wystaw. Pierwszą z nich jest prezentacja projektu artystyczno-naukowego „TRANSlacje” realizowanego w ramach badań statutowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Dolnej BWA w Kielcach. Natomiast w Galerii Górnej zostanie zaprezentowana wystawa "Geo.grafia sztuki".

Wystawa „Geo.grafia sztuki” powstała we współpracy artystów z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z grupą twórców reprezentujących inne ośrodki akademickie: Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu oraz wrocławskie środowisko artystyczne.

„Całość w myślach podzielnych” to ostatnia z najnowszych propozycji BWA. Autorem wystawy jest Jerzy Grochocki, absolwent wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Grochocki prezentował swoją twórczość na przeszło stu indywidualnych i grupowych wystawach w Europie i USA. Otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Prace Grochockiego znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Europie i USA. Za temat Sztuka Jako Interpretacja Matematyczności otrzymał w 2013 roku stypendium MKiDN. Tematem następnego stypendium MKiDN w 2017 jest Tekst Wizualny.

Rozpoczęcie wernisaży dziś (piątek 25 sierpnia) o godzinie 18.00.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna