STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teraz opracują koncepcje
online button
online button

KULTURA KIELCE

Teraz opracują koncepcje

Kielce / 17 marca 2017 / Tekst

40 firm przygotuje koncepcje remontu zabytkowej kamienicy, w której mieści się Teatr imienia Stefana Żeromskiego. Wśród firm architektonicznych zakwalifikowanych do konkursu znajdują się pracownie z Kielc, Warszawy, Poznania a nawet z Berlina. Projektanci będą musieli przedstawić propozycje modernizacji dużej i małej sceny, foyer, magazynów, pomieszczeń technicznych czy części hotelowej.

- W najbliższych dwóch tygodniach planujemy wizje lokalne z udziałem architektów z zakwalifikowanych do konkursu firm. Potem, do 3 lipca czekamy na prace konkursowe. Jego rozstrzygnięcie planujemy 17 lipca - przypomina koordynator do spraw inwestycji w kieleckim teatrze Jarosław Milewicz. Dla projektantów sporządzenie całej dokumentacji będzie wyzwaniem z powodu skali i charakteru planowanego remontu. - To duża i ciekawa inwestycja, która dodatkowo dotyczy zabytkowego obiektu. Stąd wyzwania. Liczymy na to, że prócz poprawy funkcjonalności i unowocześnienia teatru, zachowany zostanie klimat zabytkowego miejsca – mówi Jarosław Milewicz.

Nad konkursem na koncepcję przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowej kamienicy czuwa Teatr im. Stefana Żeromskiego oraz kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Przypomnijmy, że przygotowaniem koncepcji remontu zainteresowane były 44 pracownie architektoniczne. 4 z nich nie przeszły pomyślnie procesu weryfikacji. Remont teatru przy ulicy Sienkiewicza ma kosztować 50 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)