Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teatr Żeromskiego zaprasza na "Ciemności..."

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Teatr Żeromskiego zaprasza na "Ciemności..."

31 października 2018 / Tekst

Spektakl "Ciemności..." najgłośniejszej pary twórców teatralnych w Polsce, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego będzie można obejrzeć w dniach 3 i 4 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem sztuki jest problem obcości  we współczesnym, korporacyjnym świecie.

Spektakl był prezentowany na 13. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni, znalazł się w finale 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Występują w nim aktorzy gościnni znani z dużego i małego ekranu.

Andrzej Konopka - grał w sztukach reżyserowanych m.in. przez Kazimierza Dejmka, Jana Klatę, Remigiusza Brzyka czy Mikołaja Grabowskiego. Na małym ekranie widzowie mogli go zobaczyć w serialach: „Czas honoru", „Szpilki na Giewoncie", „Układ warszawski", „Prawo Agaty", „Komisarz Alex" czy „Belfer".

Tomasz Schimscheiner - swoją sceniczną karierę rozpoczął w krakowskim Teatrze Bagatela. Obecnie występuje na deskach teatru Scena STU. Telewizyjnej publiczności znany m.in. z seriali: „Szpilki na Giewoncie", „Komisarz Alex", „Na Wspólnej" czy „Rojst".

Anna Kłos-Kleszczewska - absolwentka PWST im L. Solskiego w Krakowie. Obecnie gra na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. W serialu „Artyści" Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego zagrała zapadającą w pamięć postać „kobiety z grzywką", Audytorki Mirosławy Dymeckiej.

Magdalena Grąziowska - przez dwa sezony w obsadzie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Obecnie na stałe związana z Teatrem Starym w Krakowie. Na dużym ekranie wystąpiła w produkcjach: „Ambassada" i „Wyklęty". Wielbiciele seriali mogli ją zobaczyć m.in. w „Majce", gdzie zagrała przyjaciółkę tytułowej bohaterki, „Londyńczykach" czy „Barwach szczęścia".

Na fanpejdżu Teatru czeka konkurs, w którym tańszymi biletami zostaną nagrodzeni wszyscy uczestnicy.

ZOSTAW KOMENTARZ