Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teatr Żeromskiego zaprasza na "Ciemności..."

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Teatr Żeromskiego zaprasza na "Ciemności..."

31 października 2018 / Tekst

Spektakl "Ciemności..." najgłośniejszej pary twórców teatralnych w Polsce, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego będzie można obejrzeć w dniach 3 i 4 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem sztuki jest problem obcości  we współczesnym, korporacyjnym świecie.

Spektakl był prezentowany na 13. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni, znalazł się w finale 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Występują w nim aktorzy gościnni znani z dużego i małego ekranu.

Andrzej Konopka - grał w sztukach reżyserowanych m.in. przez Kazimierza Dejmka, Jana Klatę, Remigiusza Brzyka czy Mikołaja Grabowskiego. Na małym ekranie widzowie mogli go zobaczyć w serialach: „Czas honoru", „Szpilki na Giewoncie", „Układ warszawski", „Prawo Agaty", „Komisarz Alex" czy „Belfer".

Tomasz Schimscheiner - swoją sceniczną karierę rozpoczął w krakowskim Teatrze Bagatela. Obecnie występuje na deskach teatru Scena STU. Telewizyjnej publiczności znany m.in. z seriali: „Szpilki na Giewoncie", „Komisarz Alex", „Na Wspólnej" czy „Rojst".

Anna Kłos-Kleszczewska - absolwentka PWST im L. Solskiego w Krakowie. Obecnie gra na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. W serialu „Artyści" Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego zagrała zapadającą w pamięć postać „kobiety z grzywką", Audytorki Mirosławy Dymeckiej.

Magdalena Grąziowska - przez dwa sezony w obsadzie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Obecnie na stałe związana z Teatrem Starym w Krakowie. Na dużym ekranie wystąpiła w produkcjach: „Ambassada" i „Wyklęty". Wielbiciele seriali mogli ją zobaczyć m.in. w „Majce", gdzie zagrała przyjaciółkę tytułowej bohaterki, „Londyńczykach" czy „Barwach szczęścia".

Na fanpejdżu Teatru czeka konkurs, w którym tańszymi biletami zostaną nagrodzeni wszyscy uczestnicy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna