Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teatr zaprasza na festiwal. Na początek "Pamiętnik wariata"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Teatr zaprasza na festiwal. Na początek "Pamiętnik wariata"

Kielce / 02 listopada 2017 / Tekst
"Pamiętnik wariata" reż. V. Bodo "Pamiętnik wariata" reż. V. Bodo fot. Attila TAKÁCS

Kielce także będą miały cykliczne duże święto teatru dramatycznego. Coroczny festiwal chciałby organizować Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pilotażowa odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego rusza w tę sobotę 4 listopada. Będzie to niewielki przegląd ciekawych współczesnych sztuk, który sprawdzi możliwości logistyczne instytucji kultury pod kątem organizacji tego typu imprez.

Na początek zobaczymy węgierski spektakl pt. „Pamiętnik wariata” według książki Mikołaja Gogola i w reżyserii Viktora Bodo. - Najbardziej boimy się tego, że widzowie pomyślą, że to tylko propozycja dla tych, którzy studiowali hungarystykę. Nie do końca tak jest. Podobnie jak w kinie będą napisy. Gdy opowiadam o tym spektaklu za każdym razem powtarzam, że Tamás Keresztes, który występuje w „Pamiętniku wariata”, to węgierski gwiazdor zapełniający swoją osobowością, grą każdą scenę. Nie musimy rozumieć słów wypowiadanych w obcym języku - mówi Marcin Zawada, dyrektor nowego kieleckiego festiwalu.

W programie festiwalu znalazły się 4 gościnne sztuki. Spektaklem towarzyszącym imprezie będzie „Kieł”, który Bartosz Żurowski wyreżyserował w Teatrze Żeromskiego. Proponowane widowiska poruszają temat psychicznych lub fizycznych dysfunkcji, które uniemożliwiają funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna