STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teatr przeniesie się do WDK

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Teatr przeniesie się do WDK

Kielce / 13 września 2017 / Tekst

Teatr imienia Stefana Żeromskiego prawdopodobnie przeniesie się do Wojewódzkiego Domu Kultury na czas remontu swojej obecnej siedziby. Dyrektor kieleckiej sceny Michał Kotański odbył już spotkania w tej sprawie w urzędzie marszałkowskim i poinformował, że obecnie trwa ustalanie wszystkich szczegółów.

W ciągu dwóch, trzech tygodni dowiemy się w jakim terminie będzie mogło dojść do przenosin i jaki będzie kosz remontu… Wojewódzkiego Domu Kultury. - Będziemy musieli odremontować WDK w takim stopniu, aby teatr mógł działać tak jak w siedzibie przy ulicy Sienkiewicza – wyjaśnia Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Kielecka scena dramatyczna ma pozostać w swojej dotychczasowej siedzibie do końca tego sezonu artystycznego. W kolejnym na spektakle będziemy chodzić do innego, tymczasowego miejsca. Jednocześnie w zabytkowej kamienicy przy deptaku rozpocznie się gruntowny remont i przebudowa. Prace mają potrwać 3 lata a ich prognozowany koszt to około 50 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna