Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Teatr, mama, tata i ja" po raz piąty Areszcie Śledczym w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

"Teatr, mama, tata i ja" po raz piąty Areszcie Śledczym w Kielcach

Kielce / 28 czerwca 2019 / Tekst

Po raz piąty w kieleckim Areszcie Śledczym ruszyła się akcja "Teatr, mama, tata i ja" skierowana do dzieci, których rodzice odbywają karę pozbawienia wolności. W projekcie bierze udział dziesięcioro skazanych i osiemnaścioro dzieci.

Akcja ma na celu pomoc rodzinom w odbudowaniu więzi oraz aktywizację osób przebywających w Areszcie Śledczym w Kielcach. W programie biorą udział osadzeni, którzy nie są pozbawieni praw rodzicielskich i odbywają karę w zakładzie półotwartym. Konieczna jest również ocena wychowawców, którzy stwierdzają, czy relacje więźniów z ich dziećmi są odpowiednie. Uczestnicy biorą udział m.in. w zajęciach plastycznych, grach integracyjnych, a także wspólnie oglądają spektakle w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Poza murami zakładu raz w miesiącu ze swoimi dziećmi spotka się siedmiu ojców i trzy matki. Najmłodszy uczestnik ma trzy lata, a najstarszy trzynaście. Projekt potrwa do grudnia i zakończy się w dniu św. Mikołaja.

Akcja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Edukacja kulturalna". Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

ZOSTAW KOMENTARZ