Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Teatr "Kubuś" otrzymał kolejne dofinansowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Teatr "Kubuś" otrzymał kolejne dofinansowanie

Kielce / 04 lutego 2019 / Tekst

Będzie druga edycja Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS, którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach". Placówka otrzymała na ten cel 73 800 złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs realizowany jest w ramach programu „Teatr i Taniec”. Do Ministerstwa wpłynęło 282 wnioski, a których 64 otrzymały dofinansowanie. Wśród nich znalazł się Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

- To dla nas bardzo ważny projekt. Jest to konkurs międzynarodowy. Pierwsza edycja odbiła się szerokim echem w środowisku w naszym kraju, ale także poza Polską, więc liczę na to, że druga będzie jeszcze lepsza, ciekawsza i przyniesie nam dużo satysfakcji, artystycznych uniesień oraz zaskoczeń - mówi Robert Drobniuch, dyrektor "Kubusia".

Ideą konkursu jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek - skupionych wokół teatru lalek dla dorosłych, inspirowanie nowych trendów w lalkarstwie w Polsce i za granicą, wspieranie nowatorskich projektów indywidualnych i zespołowych oraz aktywizacja zawodowa studentów i absolwentów kierunków artystycznych.

Projekt wsparty przez autorytety z dziedziny teatru, międzynarodowe stowarzyszenia i instytucje, będzie doskonałą promocją młodych twórców, a tym samym szansą dla polskich instytucji kultury do nawiązania współpracy międzynarodowej. Na finał programu złożą się prezentacje trzech laureatów konkursu, którzy zaprezentują rezultaty swojej pracy w formie etiud oraz pokazy światowych mistrzów lalkarstwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna