Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Teatr "Kubuś" otrzymał kolejne dofinansowanie

poniedziałek, 04 lutego 2019 12:09 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Będzie druga edycja Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS, którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach". Placówka otrzymała na ten cel 73 800 złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs realizowany jest w ramach programu „Teatr i Taniec”. Do Ministerstwa wpłynęło 282 wnioski, a których 64 otrzymały dofinansowanie. Wśród nich znalazł się Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

- To dla nas bardzo ważny projekt. Jest to konkurs międzynarodowy. Pierwsza edycja odbiła się szerokim echem w środowisku w naszym kraju, ale także poza Polską, więc liczę na to, że druga będzie jeszcze lepsza, ciekawsza i przyniesie nam dużo satysfakcji, artystycznych uniesień oraz zaskoczeń - mówi Robert Drobniuch, dyrektor "Kubusia".

Ideą konkursu jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek - skupionych wokół teatru lalek dla dorosłych, inspirowanie nowych trendów w lalkarstwie w Polsce i za granicą, wspieranie nowatorskich projektów indywidualnych i zespołowych oraz aktywizacja zawodowa studentów i absolwentów kierunków artystycznych.

Projekt wsparty przez autorytety z dziedziny teatru, międzynarodowe stowarzyszenia i instytucje, będzie doskonałą promocją młodych twórców, a tym samym szansą dla polskich instytucji kultury do nawiązania współpracy międzynarodowej. Na finał programu złożą się prezentacje trzech laureatów konkursu, którzy zaprezentują rezultaty swojej pracy w formie etiud oraz pokazy światowych mistrzów lalkarstwa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO