do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Taneczne widowisko kieleckich artystów na Kadzielni. Będzie promowane również poza miastem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Taneczne widowisko kieleckich artystów na Kadzielni. Będzie promowane również poza miastem

Kielce / 06 marca 2018 / Tekst

Kielecki Teatr Tańca przedstawił bardziej szczegółowe plany co do spektaklu „Alicja w krainie czarów”, który wystawiony zostanie 1 czerwca w tutejszym amfiteatrze. Opowieść ma być wzbogacona i będą jej towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Całość zapowie kampania promocyjna, również poza miastem. Widowiskowa adaptacja baśni na Kadzielni ma przyciągnąć do Kielc rodziny z dziećmi.

Klasyczną baśń Kielecki Teatr Tańca ubrał w urzekające stroje, wspaniałą muzykę, nawiązania do filmu i reżyserski żart. Bogate, barwne widowisko przypada do gustu dzieciom. Jak do tej pory „Alicję...” obejrzało ponad 24 tysiące widzów. Na potrzeby amfiteatralnej sceny spektakl zostanie wzbogacony o dodatkowe elementy. - Chcemy wprowadzić szczudlarzy. Myślimy, by obsadzić ich w roli koników polnych, a może dużych kwiatów. Zamierzamy wprowadzić do spektaklu także żywy ogień. Chcemy przede wszystkim zachwycić dzieci i jednocześnie zadziwić - mówi Elżbieta Pańtak, dyrektorka KTT.

Artyści i urzędnicy chcą zrobić wokół tego odrobinę szumu. W przygotowaniu jest piosenka, która będzie promowała widowisko w Kielcach. Powstanie także dodatkowy utwór muzyczny w ramach konkursu Domu Kultury Zameczek. Dla wydziału urzędu miejskiego zajmującego się promocją większa impreza jest okazją do reklamowania się w innych regionach kraju. - Przygotowujemy kampanię promocyjną przez „Alicję w Krainie Czarów” na Kadzielni. Ona będzie realizowana przede wszystkim w województwach ościennych. Pojawią się reklamy outdoorowe spoty radiowe w rozgłośniach regionalnych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Rzeszowie. Prawdopodobnie porozumiemy się też z jedną z ogólnopolskich telewizji i wyemitujemy kilka spotów tego wydarzenia - zapowiada Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta.

Widowisku będzie towarzyszyła seria innych wydarzeń w dniach od 31 maja do 3 czerwca. Odbędą się wówczas koncerty, warsztaty, pokazy – wszystko z myślą o dzieciach. To dlatego, że całość realizowana jest w ramach projektu „Kielce – raj dla dzieci”. Oferta ma zachęcić całe rodziny do zaplanowania pobytu w stolicy regionu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna