Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Tancerze z Chin w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Tancerze z Chin w Kielcach

Kielce / 08 stycznia 2018 / Tekst
Tancerze z Chin w Kielcach fot. ktt.pl

Beijing Dance Academy wystąpi na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Mowa o pierwszym profesjonalnym chińskim teatrze tańca, który powstał w 2005 roku, w czasie dynamicznego rozwoju życia kulturalnego w Chinach. Azjatyccy tancerze przyjeżdżają do stolicy regionu świętokrzyskiego na zaproszenie KTT.

Artyści z Pekinu przedstawią w Kielcach sztukę pod tytułem „Fen Mo”. Inspiracją dla twórców spektaklu było twierdzenie zawarte w „Rejestrze obrazów wszystkich dynastii” autorstwa Yan Yuan Zhanga z okresu dynastii Tang (618-907), które głosi, że „jeśli atrament wystarczy malarzowi, by wyrazić pięć barw, to można powiedzieć, że udało mu się wydobyć najgłębszy sens wyobrażanej rzeczywistości. Lecz jeśli malarz poświęci całą swą uwagę wyłącznie kwestii tych pięciu barw, nie zdoła uchwycić istoty rzeczy”. W 5-aktowym widowisku choreograf stara się unaocznić widzom unikalny rodzaj estetyki właściwej chińskim malowidłom, wykorzystując do tego ruchy tancerzy.

Członkowie teatru wywodzą się z najlepszych szkół chińskich, z pekińską Akademią Tańca na czele. W swoim repertuarze zespół z Państwa Środka dużą uwagę poświęca grupowym popisom synchronizowanej, wielopłaszczyznowej choreografii, a także partiom solowym nasyconym wyraźnymi emocjami.

Beijing Dance Academy wystąpi w Kielcach 31 stycznia o godzinie 19.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna