Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Szukają książek przyjaznych dzieciom

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Szukają książek przyjaznych dzieciom

Kielce / 16 czerwca 2017 / Tekst
Szukają książek przyjaznych dzieciom ESB Professional | Shutterstock

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu na „Książkę przyjazną dziecku”. Jest on skierowany do wydawców i autorów literatury dla najmłodszych. Muzeum Zabawek i Zabawy, które organizuje ten konkurs czeka na pozycje książkowe wydane i niewydane, bądź takie, które ukazały się w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Konkursowa praca powinna przede wszystkim charakteryzować się bogactwem językowym, oryginalnością, ciekawą fabułą i kreowaniem pozytywnych postaw, jak patriotyzm, tolerancja czy szacunek do innych ludzi. Pierwsze zgłoszenia już napływają.

- Czekamy na zgłoszenia jeszcze do 29 września, więc jest trochę czasu. Mam nadzieję, że te książki sukcesywnie będą wpływały. Zauważyłam, że dostajemy bardzo dużo telefonów i maili w sprawie konkursu. To oznacza, że cieszy się on coraz większym powodzeniem - mówi Mówi Renata Pronobis, rzecznik muzeum. Konkurs na „Książkę przyjazną dziecku” to już kielecka marka, a także szansa dla wydawców oraz autorów na zdobycie znaku jakości dla swoich dzieł. - Konkurs jest znany nie tylko w Kielcach. Przysyłane są książki z Gdańska, Częstochowy, Wrocławia, czyli z każdych stron naszego kraju – mówi Renata Pronobis.

Pula nagród w konkursie wynosi 10 tysięcy złotych. Regulamin znajdziemy na stronie internetowej Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna