Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach wystąpi na Międzynarodowych Targach Seniora. Zobaczymy tango i nie tylko

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach wystąpi na Międzynarodowych Targach Seniora. Zobaczymy tango i nie tylko

Kielce / 09 października 2019 / Tekst
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach wystąpi na Międzynarodowych Targach Seniora. Zobaczymy tango i nie tylko Fot. Facebook

Reprezentacja Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach i zaprzyjaźnionych seniorów z Klubu Seniora przy ulicy Żeromskiego w Kielcach wystąpi na scenie podczas Międzynarodowych Targów Seniora, które odbędą się w najbliższą sobotę w Targach Kielce. Zaprezentują widowni pokaz literacko-wokalno-taneczny.

- Mimo że będziemy w okrojonym składzie, postanowiliśmy skorzystać z tej okazji.  Przygotowaliśmy pełną szczerego zaangażowania, serca i tangowej pasji kilkunastominutową prezentację literacko-wokalno-taneczną, której motywem przewodnim będzie oczywiście bliski wszystkim taniec, a konkretnie argentyńskie tango - mówi Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach.

Członkowie Stowarzyszenia zadedykują swój występ pamięci Romy Kuźby, wieloletniej członkini Stowarzyszenia, która pomimo choroby była osobą bardzo energiczną. Przed publicznością wystąpi Elżbieta Goworek, energiczna i twórcza, lubiąca pisać wiersze, aktywna uczestniczka spotkań z tangiem argentyńskim dla seniorów, które Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach wraz z Klubem Seniora oferuje od prawie dwóch lat. Elżbieta Goworek jest także laureatką tegorocznych wyjazdowych Artystycznych Spotkań Seniorów "Czar Jesieni 2019", podczas których zdobyła wyróżnienie za wiersz "Życie jest muzyką". W sobotę kieleckiej publiczności zaprezentuje utwór  "Taniec - moje życie".

W części wokalno-tanecznej wystąpi Małgorzata Siemieniec, członkini Stowarzyszenia, aktywnie uczestnicząca w wielu inicjatywach i wspierająca w ten sposób swojego męża, który zmaga się z chorobą Parkinsona. Pani Małgorzata jest uczestniczką m. in. programów "Szansa na sukces" i "Must be the music", zdobyła liczne nagrody na festiwalach piosenki seniora, koncertuje regularnie w całej Polsce, ma w repertuarze 200 piosenek Anny German, Anny Jantar, Ireny Jarockiej i innych. Wokalistka podczas sobotniego występu zaprezentuje własne wykonanie tangowych szlagierów, takich jak "Jesienne róże" i "Tango milonga", do których dla publiczności zatańczą kieleccy seniorzy.

- Wszyscy równi, choć każda z osób we własnym repertuarze, bo i w innej kondycji. Tango argentyńskie daje każdemu tę możliwość. Tango to piękna, improwizowana taneczna rozmowa osób, które mają sobie w tańcu coś ciekawego do powiedzenia. Seniorzy o swojej przygodzie z tangiem argentyńskim opowiadają z radością i daje się wyczuć w tym, co robią duże zaangażowanie. Wierzę, że tę aurę czuć będzie ze sceny. Ja z ogromną satysfakcją obserwuję postępy uczestników w tańcu oraz terapeutyczne efekty zajęć, które prowadzę z myślą o osobach w wieku senioralnym oraz niepełnosprawnych, i chcę nadal rozwijać ten kierunek moich działań - relacjonuje Anna Pluta.

Występ Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach został zaplanowany na godzinę 12.

ZOSTAW KOMENTARZ