Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Świętokrzyska Nagroda Kultury – urząd czeka na wnioski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Świętokrzyska Nagroda Kultury – urząd czeka na wnioski

Kielce / 09 lipca 2018 / Tekst
Świętokrzyska Nagroda Kultury – urząd czeka na wnioski www.swietokrzyskie.pro

Trwa nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. To już 20. edycja konkursu.

Nagroda jest przyznawana przez Zarząd Województwa na wniosek komisji powoływanej przez Marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Są one wręczane w dwóch kategoriach. Laureaci I stopnia otrzymują je za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim lub za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego, natomiast nagroda II stopnia – za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla rozwoju życia kulturalnego w województwie świętokrzyskim. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego może przyznać także honorową nagrodę w postaci statuetki.

– Nagroda służy pokazywaniu tych osób, instytucji i zespołów, które poprzez swoje osiągnięcia są również ambasadorami naszego województwa. Wyróżnienie, podobnie jak świętokrzyskie, również obchodzi w tym roku swoje 20-te urodziny – mówi Radiu eM Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy marszałka województwa świętokrzyskiego.

W ubiegłym roku, laureatką nagrody I stopnia została Magda Grąziowska, aktorka z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przyznano również 11 nagród II stopnia i statuetki honorowe.

Wnioski można składać do 1 września w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Uprawnione do tego są instytucje kultury, szkoły i uczelnie, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne oraz fundacje.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna