Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Światowy Dzień Wody w "Kubusiu"

środa, 20 marca 2019 23:28 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Teatr "Kubuś"
Beata Kwieczko

W najbliższy piątek, czyli 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” razem z Wodociągami Kieleckimi organizuje zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci uczą się szacunku do wody.

W czwartek i piątek, 21 i 22 marca, Teatr „Kubuś” zaprasza najmłodszych widzów na pokazy eksperymentów w wykonaniu Szalonego Chemika, które poprowadzi Małgorzata Młynik z Wodociągów Kieleckich. Odbędą się one po spektaklach "Dziadki, dziatki", które rozpoczną się o godzinie 11. W czwartkowym pokazie weźmie udział prezes Wodociągów Kieleckich, Henryk Milcarz. Wszyscy, którzy przyjdą w tych dniach do Teatru zostaną zaproszeni do degustacji pysznej wody z saturatora Wodociągów Kieleckich.

W tym roku Światowy Dzień Wody odbędzie się pod hasłem „Leaving no one behind” (z ang. Nie pozostawiając nikogo w tyle), które kładzie nacisk na solidarność wobec problemów związanych z wodą. Światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Tegoroczny Dzień Wody ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności. Zjawiska takie jak powódź czy susza mogą dotknąć każdego. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na ziemi.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO