Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Świąteczny Kiermasz w Dworku Laszczyków

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Świąteczny Kiermasz w Dworku Laszczyków

Kielce / 14 kwietnia 2019 / Tekst

Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, produkty lokalne i potrawy regionalne można było nabyć na Kiermaszu Wielkanocnym, który odbył się w Niedzielę Palmową w Dworku Laszczyków w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczył tłum kielczan.

W kiermaszu uczestniczyły twórczynie ludowe Henryka Goraj, Jadwiga Brzoza oraz Jadwiga Betka, które pokazywały zainteresowanym, w jaki sposób wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. - Bardzo sie cieszę, że wiele osób, które szły na mszę poświęcić palmy, najpierw wstępowały do nas i kupowały nasze tradycyjne wykonane przez twórczynie ludowe palmy i z nimi rodziny szły do kościoła - mówi Beata Ryń, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Swoje produkty zaprezentowali wystawcy z całego regionu, którzy przygotowali ponad czterdzieści stoisk z produktami lokalnymi, potrawami regionalnymi oraz ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Kielczanie mogli posłuchać także pieśni pasyjnych w wykonaniu ludowych zespołów śpiewaczych Bolechowiczan i Domaszowian oraz Koła Gospodyń Wiejskich Kowalanki.

Z okazji kiermaszu udostępniona została bezpłatnie wystawa "Hungarikum. Sztuka Ludowa Matyó" przedstawiająca unikatową sztukę węgierską, która kojarzona jest z imponującymi haftami oraz bogato zdobionymi strojami ludowymi. Na ekspozycji oprócz ceramiki, będzie można znaleźć przedmioty codziennego użytku oraz obrazy artystów żyjących w regionie Mezőkövesd.  Wystawę będzie można zwiedzać do 10 maja.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna