Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Sukces "Kubusia". Sztuka "Nad rzeką, której nie było" zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Sukces "Kubusia". Sztuka "Nad rzeką, której nie było" zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu

Kielce / 29 listopada 2018 / Tekst
Sukces "Kubusia". Sztuka "Nad rzeką, której nie było" zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu Bartek Warzecha

Spektakl "Nad rzeką, której nie było" autorstwa Agnieszki Wolny-Hamkało w reżyserii Martyny Majewskiej, którego premiera odbyła się 26 maja w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Spektakl przedstawia poruszającą historię czwórki bohaterów, którzy spotykają się nad rzeką przy fabryce manekinów. Spędzając razem czas, wymyślają niesamowite historie, które czasem wydają się ważniejsze niż prawdziwe życie. Wysypisko śmieci staje się scenografią zabawy w koniec świata. A tuż przed końcem wszystko przeżywa się intensywniej pierwszą miłość i pierwszy żal, kłótnię z rodzicami, walkę o własną wolność i autonomię. Ta poetycka, pełna humoru opowieść pokazuje, że nasza wolność zaczyna się w głowie od pracy wyobraźni.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

ZOSTAW KOMENTARZ