Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Studio Accantus w FŚ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Studio Accantus w FŚ

04 maja 2016 / Tekst
Studio Accantus w FŚ fot. Borys Kozielski / fb.com/StudioAccantus

Największe przeboje zespołu Abba zabrzmią w Filharmonii Świętokrzyskiej. Z tym repertuarem i w symfonicznej oprawie wystąpi w najbliższy piątek Studio Accantus. To grupa młodych muzyków, która zasłynęła z wykonań musicalowych, które udostępniane są w serwisie YouTube.

Nowe covery w wykonaniu wokalistów Studia Accantus można znaleźć w sieci w każdą środę. Głównie są to piosenki z filmów Disneya lub świeżo spolszczony hit Broadwayu. Na liście ich wykonań możemy znaleźć takie perełki jak Więzienne Tango (Cell Block Tango) z musicalu Chicago, Tango Roxanne znane z filmu Moulin Rouge a nawet poruszającą Wilczą zamieć znaną też pod nazwą Pieśń Priscilli, która pochodzi z ostatniej odsłony gry video Wiedźmin 3.

W ostatnim czasie wokaliści ze Studia Accantus wyruszyli w trasę z projektem Abba Symfonicznie. Wzorując się na legendarnym zespole muzyki popularnej artyści występują w kwartecie damsko-męskim. Wszystkie piosenki wykonują w języku angielskim ale w nowej symfonicznej odsłonie. – Abba Symfonicznie, więc wszystko jest jasne. Nic dodać, nic ująć - komentuje Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Piątkowy koncert Abba Symfonicznie w wykonaniu Studia Accantus rozpocznie się o godzinie 19.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna