STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Starosta zaprasza na folkowe imprezy

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

Starosta zaprasza na folkowe imprezy

Raków/Chmielnik / 12 lipca 2017 / Tekst

Starostwo Powiatowe w Kielcach organizuje 10. Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego oraz 14. Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych. Ta podwójna impreza odbędzie się w niedzielę 16 lipca na rynku w Rakowie. Oprócz tego, 6 sierpnia na rynku w Chmielniku odbędzie się także Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów.

Konkurs na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego odbywa się co roku i stał się tradycją kulinarną naszego regionu. W wydarzeniu biorą udział koła gospodyń wiejskich, zespoły obrzędowe, właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz mieszkańcy powiatu. Nasi kucharze będą gotować dania z wykorzystaniem kaszy, czyli jednym z najbardziej charakterystycznych produktów dla tradycyjnej kuchni Kielecczyzny. W tym roku po raz pierwszy potrawy będzie oceniał Rafał Korus, szef kuchni Best Western Grand Hotel w Kielcach. Ponadto, po konkursie Starostwo Powiatowe w Kielcach wyda broszurę zawierającą wszystkie przepisy, które pojawiły się podczas imprezy. Zmaganiom kulinarnym będzie towarzyszył Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych. W skład zespołów, które będą umilały czas uczestnikom zabawy w Rakowie wchodzą utalentowani i doświadczeni muzycy.

Na kolejną imprezę ze sztuką ludową w roli głównej starosta kielecki Michał Godowski zaprasza w niedzielę 6 sierpnia. Wtedy to na rynku w Chmielniku odbędzie się Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów. Niewątpliwie będzie to kolejna okazja do wysłuchania najpiękniejszych melodii ludowych. W zeszłym roku na scenie swój kunszt śpiewaczy, taneczny i muzyczny zaprezentowało ponad 600 artystów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna