Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Sposób na wakacyjną nudę

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Sposób na wakacyjną nudę

09 lipca 2018 / Tekst

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Koziej w Kielcach. Program obejmuje między innymi: zajęcia wokalne, choreograficzne, muzyczne, plastyczne, teatralne, świetlicowe, gry planszowe oraz szachy.

Mimo tego, że zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10.00 to chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakuje. Swojego zadowolenia z przybyłych osób nie kryją organizatorzy i prowadzący. - Bardzo lubię pracować z młodzieżą, z dzieciakami. Są oni zawsze chętni do pracy, otwarci. Tutaj też jest stała grupa, która również ochoczo przychodzi na zajęcia, mimo tego, że rozpoczynają się one o 10.00 w wakacje, a dla większości młodych jest to środek nocy. Wszyscy, którzy przyszli chcą grać i integrować się z młodszymi od siebie. Między niektórymi uczestnikami jest pięć, a nawet i osiem lat różnicy, ale nie sprawia to problemów, każdy tutaj się dobrze bawi - mówiła Ewa Sorbian, prowadząca zajęcia teatralne.

Szczególnie liczna jest grupa teatralna, która została podzielona na dwie podgrupy. Do pierwszej należą dzieci w wieku przedszkolnym, a do drugiej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. - Uważam, że MDK jest wspaniałym miejscem, a szczególnie zajęcia teatralne, które według mnie rozwijają wiele przydatnych cech. Kształtują one charakter i uczą pracy w grupie - mówiła jedna z uczestniczek. - Wybrałem MDK dlatego, że można się tu wiele nauczyć, rozwinąć swoje talenty oraz odkryć nowe pasje, na przykład aktorstwo, grę na gitarze. Można tu poznać wiele osób i przebywać w ciepłej atmosferze - dodał jeden z młodszych uczestników.

W Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się również zajęcia indywidualne z gry na gitarze. - Nie miałem, co robić w wakacje, więc postanowiłem spędzić swój czas wolny w MDKu i kontynuować w nim swoją trzyletnią naukę gry na gitarze - podkreślał młody gitarzysta.

Lipcowe zajęcia potrwają do najbliższego piątku (13 lipca). Natomiast kolejne są przewidziane na 27 - 31 sierpnia 2018, godz. 10.00-13.00. Zapisy osób, które chcą wziąć udział w zajęciach  odbywają się na miejscu w dniu rozpoczęcia zajęć.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna