Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Spektakl The Monstrum Band w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Spektakl The Monstrum Band w Kielcach

Kielce / 29 stycznia 2019 / Tekst
Spektakl The Monstrum Band w Kielcach Fot. Bartek Warzecha

Taka okazja szybko się nie powtórzy. Już w najbliższy piątek i sobotę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach będzie można obejrzeć spektakl "The Monstrum Band".

„The Monstrum Band” to spektakl mocno osadzony w formie. Jego twórcy żonglują konwencjami: czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment. Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły, pochodzącego z Kielc dramatopisarza, dramaturga i kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, z których każda jest sztucznym tworem człowieka. W ten sposób drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.

Tam, prosto z ich „ludzkich” trzewi wybrzmi manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych. Początek o godzinie 18.

Spektakl powstał w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w koprodukcji z nagradzaną w kraju i za granicą Grupą Coincidentia.

ZOSTAW KOMENTARZ