Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Spektakl "Sklepy cynamonowe" znów w "Kubusiu"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Spektakl "Sklepy cynamonowe" znów w "Kubusiu"

Kielce / 26 lutego 2019 / Tekst
Spektakl "Sklepy cynamonowe" znów w "Kubusiu" Fot. Bartek Warzecha

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl "Sklepy cynamonowe" na podstawie prozy Brunona Schulza. Sztukę będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę i niedzielę.

Wyjątkowa forma inscenizacyjna spektaklu oparta jest na grze w planie aktorskim i bardzo ciekawej, eksperymentalnej formie teatru cieni. Scenografia zainspirowana została grafikami artysty. W sztuce wykorzystane zostały sugestywne monologi i współczesna muzyka, która podkreśla emocje.

Spektakl otrzymał główną nagrodę na 17 Festiwalu Sztuki Teatralnej - Sztuka Polskiej Prowincji w Rybniku oraz nagrodę za wyrażenie teatru lalką – za scenografię Cengiza Özeka na X Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też człowiek” w Warszawie.

"Sklepy cynamonowe" będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę, tj. 2 i 3 marca o godzinie 18 w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Więcej informacji na temat sztuki można przeczytać na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/sklepy-cynamonowe

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna