Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Sianokosy w Tokarni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Sianokosy w Tokarni

Tokarnia / 05 lipca 2018 / Tekst

Sianokosy będą tematem spotkania, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. To już druga z imprez w cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie".

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 przy chałupie z Wąchocka, gdzie etnografowie Muzeum Wsi Kieleckiej opowiedzą i zaprezentują sprzęt, który kiedyś służył do koszenia, suszenia i składowania siana. Uczestnicy obejrzą kosy, osełki, babki oraz kosiarki, które znajdują się w zbiorach Muzeum Wsi Kieleckiej.

Następnie Koło Gospodyń Wiejskich "Kowalanki" przedstawi pokaz "kośby". - Inscenizacja składać się będzie z kilku elementów. Będzie wyjście z domu na łąkę, koszenie, klepanie kosy, przewracanie siana, śpiewanie tradycyjnych pieśni związanych z sianokosami, formowanie kopy czy stogu, jedzenie i odpoczynek w czasie pracy - mówi Beata Ryń, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w pokazie będą mogli spróbować zsiadłego mleka oraz kaszy ze skwarkami. Pokazy odbędą się w dwóch turach. Pierwszy o godzinie 12.10 i drugi o 14. Na imprezę przyjadą też wystawcy z  kiermaszem rękodzieła ludowego.

Spotkanie zakończy się o godzinie 15. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna