Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Sianokosy w Tokarni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Sianokosy w Tokarni

Tokarnia / 05 lipca 2018 / Tekst

Sianokosy będą tematem spotkania, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. To już druga z imprez w cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie".

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 przy chałupie z Wąchocka, gdzie etnografowie Muzeum Wsi Kieleckiej opowiedzą i zaprezentują sprzęt, który kiedyś służył do koszenia, suszenia i składowania siana. Uczestnicy obejrzą kosy, osełki, babki oraz kosiarki, które znajdują się w zbiorach Muzeum Wsi Kieleckiej.

Następnie Koło Gospodyń Wiejskich "Kowalanki" przedstawi pokaz "kośby". - Inscenizacja składać się będzie z kilku elementów. Będzie wyjście z domu na łąkę, koszenie, klepanie kosy, przewracanie siana, śpiewanie tradycyjnych pieśni związanych z sianokosami, formowanie kopy czy stogu, jedzenie i odpoczynek w czasie pracy - mówi Beata Ryń, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w pokazie będą mogli spróbować zsiadłego mleka oraz kaszy ze skwarkami. Pokazy odbędą się w dwóch turach. Pierwszy o godzinie 12.10 i drugi o 14. Na imprezę przyjadą też wystawcy z  kiermaszem rękodzieła ludowego.

Spotkanie zakończy się o godzinie 15. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna