Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Ruszyły warsztaty "Wczytuję sztukę"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Ruszyły warsztaty "Wczytuję sztukę"

Kielce / 24 października 2018 / Tekst
Ruszyły warsztaty "Wczytuję sztukę" Fot. Adrian Wajda

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Wczytuję sztukę”. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki teatru i pracuje nad tekstem tak samo, jak aktorzy nad rolami, które dostają w teatrze.

 

Projekt „Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne” jest skierowany do szkół województwa świętokrzyskiego, w których uczy się młodzież w wieku od 14 do 19 lat, czyli uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej, trzeciej gimnazjum i uczniów klas ponadgimnazjalnych. Uczniowie biorący udział w projekcie, wybierają utwory spośród klasycznych dramatów, które opracowują na warsztatach. Zajęcia poprowadzone są przez aktorów i reżyserów i odbywają się w szkołach. Kolejny etap to próby w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, który zakończy pokaz finałowy.

- Projekt ma na celu zachęcić młodzież do aktywnego odkrywania literatury oraz przybliżyć młodym ludziom specyfikę pracy teatralnej nad tekstem. To wyjątkowa okazja do poszerzania wiedzy spoza podstawy programowej, rozwijania pasji,  poznania i doświadczenia specyfiki pracy w teatrze - mówią organizatorzy.

Projekt „Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne” finansowany jest z dotacji ministerialnej, jaką Teatr „Kubuś” uzyskał w ramach programu „Edukacja kulturalna”, a także przez Urząd Miasta w Kielcach.

 

ZOSTAW KOMENTARZ