Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych

Kielce / 09 listopada 2017 / Tekst
Rusza kielecki przegląd teatrów alternatywnych fot. fanpage Teatru Ecce Homo na FB

17. Przegląd Teatrów Alternatywnych rozpocznie się w ten piątek 10 listopada. Kilkudniową imprezę kulturalną od lat organizuje Teatr Ecce Homo. W tym roku zobaczymy kilka spektakli i nie tylko. Pierwszy wieczór będzie pełen wrażeń.

Przegląd otworzy spektakl pt. „Manekiny” w reżyserii Aleksandry Jaworskiej. Inscenizację w wykonaniu artystów Teatru Ecce Homo zobaczymy o godzinie 17 w galerii Echo. O godzinie 18.30 w dużej hali Bazy Zbożowej otwarta zostanie wystawa „Wariacje” Wojciecha Adama Bańskiego. Następnie o godzinie 19 w sali Teatru Ecce Homo lubelska Fundacja Banina zagra spektakl pt. „Kolorowa biało-czerwona” w reżyserii Bartłomieja Miernika. O godzinie 20 w Galerii „W Przejściu” odbędzie się wernisaż interdyscyplinarnej wystawy pt. „Rewizjoner” Kamili Serwickiej, Anny Jasińskiej, Anny Macias i Gabrieli Pol. Piątkowy wieczór zamkną dwa koncerty w Klubie Kotłownia. O 20.30 wystąpi zespół Zwierze Natchnione ze Skarżyska-Kamiennej. Grupa gra muzykę z pogranicza neofolku, muzyki dawnej, poezji śpiewanej i ambientu. Gwiazdą wieczoru będzie Muniek Staszczyk, którego występ rozpocznie się o godzinie 21.

W sobotę 11 listopada odbędzie się kolejny dzień przeglądu. O godzinie 15 w pracowni Ceramika Nova na terenie Bazy Zbożowej odbędą się warsztaty pod hasłem „Czarki dla dwojga”. Ich uczestnicy zapoznają się z wypałem raku, czyli tradycyjną japońską techniką wypału ceramiki. O 16.15 we foyer Teatru Ecce Homo otwarta zostanie kolejna wystawa towarzysząca festiwalowi. O godzinie 16.30 rozpocznie się sobotnia seria spektakli alternatywnych. Na początek wystąpi Magdalena Bochan-Jachimek z Gdyni z monodramem „Mamy problem”. O 17 na scenę wejdą artyści Teatru Ecce Homo ze spektaklem „Nieskończony zbiór wszystkich innych” w reżyserii Aleksandry Gronowskiej. O godzinie 18 sztukę pt. „Niedźwiedź” zaprezentuje Kompania Teatralna Mamro z Warszawy. Na koniec wieczoru o godzinie 20 zobaczymy Marcina Bortkiewicza w spektaklu „Próbie czytania Mefista” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.

Niedziela 12 listopada będzie ostatnim dniem tegorocznego Przeglądu Teatrów Alternatywnych. O 16. 30 Robert Konowalik z Teatru Fieter zaprezentuje monodram pt. „Palacz zwłok”. Imprezę zamknie premiera Teatru Ecce Homo. O godzinie 18 artyści po raz pierwszy zaprezentują spektakl „Audycja” w reżyserii Piotra Wawra.

Wejściówki na wydarzenia są dostępne w Bazie Zbożowej. Będziemy mogli je odebrać także przez spektaklami.

ZOSTAW KOMENTARZ