Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rozpoczyna się Anima Mundi

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Rozpoczyna się Anima Mundi

Kielce / 22 marca 2018 / Tekst

Niezwykły spektakl lalkowy zainauguruje tegoroczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. W piątek 23 marca o godzinie 19 w kościele św. Wojciecha obejrzymy spektakl pod tytułem „Pasja, misterium męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Widowisko wykonają artyści Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Wstęp wolny.

- Dekoracja będzie bardzo obszerna i bogata. W spektaklu zobaczymy około 50 lalek wykonanych z drewna, którymi będzie animowało ośmiu aktorów. To będzie godzina i 20 minut pięknego przeżywania misterium - mówi Izabela Filipczak z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

„Pasja...” przygotowana w łomżyńskim teatrze jest pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tego tekstu w Polsce i drugim wystawieniem w Europie. Inscenizacji i reżyserii podjął się wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno. - Teatr z Łomży jeździ z tym spektaklem po wielu miejscowościach w Polsce i za granicą. Wszędzie inscenizacja cieszy się sporą popularnością. Gdy przeglądaliśmy relacje z innych miast, dało się zauważyć, że spektakl był poruszającym wydarzeniem dla widzów - mówi Izabela Filipczak.

W sobotę KCK proponuje kolejny koncert wielkopostny. O godzinie 18 w poetycki świat zabierze nas Scena Autorska Studio Marka Tercza, która przedstawi misterium wielkopostne „Maria Skalista”.

ZOSTAW KOMENTARZ