Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do nagrody "Kustosz Pamięci Narodowej"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do nagrody "Kustosz Pamięci Narodowej"

świętokrzyskie / 30 stycznia 2019 / Tekst

W maju poznamy kolejnych laureatów nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”. Organizatorem wydarzenia, które w tym roku odbywa się po raz osiemnasty, jest Instytut Pamięci Narodowej.

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” przyznawana jest osobom fizycznym, a także instytucjom i organizacjom społecznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989 oraz za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Laureatów wyłoni Kapituła Nagrody, na czele której stoi Prezes IPN.

Kandydatów można zgłaszać za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej www.ipn.gov.pl w zakładce Konkursy i Nagrody/ Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej. Wniosek powinien zawierać dane kandydata oraz opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie nagrody. Oprócz tego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać podpisaną przez kandydata zgodę na przetwarzanie danych oraz klauzulę informacyjną. Dokumenty te dostępne są do pobrania na stronie formularza zgłoszeniowego.

Do zgłoszenia potrzebna jest zgoda osoby ubiegającej się o nagrodę. W  przypadku kandydatur pośmiertnych osoba, która dokonuje zgłoszenia musi uzyskać zgodę najbliższej rodziny kandydata. Do zgłoszenia własnej kandydatury potrzebna jest rekomendacja co najmniej jednej instytucji, organizacji społecznej lub innej osoby fizycznej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca lutego. Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju na Zamku Królewskim w Warszawie.

W gronie dotychczasowych laureatów nagrody znaleźli się min. gen. Janusz Brochwicz-Lewiński „Gryf”, Julien Bryan, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tadeusz Kukiz, prof. Władysław Bartoszewski, Kazimierz Piechowski, śp. prezydent Lech Kaczyński, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszenie „Memoriał”.

ZOSTAW KOMENTARZ